Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31874 miejsce

Żużel: Adam Skórnicki indywidualnym mistrzem Polski!

Na torze w Lesznie został rozegrany finał IMP, w którym zwyciężył żużlowiec PSŻ Poznań. W pokonanym polu zostawił uczestników cyklu Grand Prix, a sam jeździ w I lidze, więc jego zwycięstwo można uznać za niespodziankę.

Tuż przed zawodami ze startu zrezygnował Piotr Świderski, który nie zdołał wyleczyć kontuzji. Zastąpił go ulubieniec kibiców w Lesznie, Damian Baliński. Zawodnik Unii zna doskonale tor, na którym były rozgrywane zawody, więc od razu stał się jednym z faworytów do medalu. Obok niego do tej grupy byli zaliczani inni zawodnicy „Byków”, Jarosław Hampel oraz jeżdżący w cyklu GP – Krzysztof Kasprzak. O mistrzostwo mieli walczyć również najbardziej utytułowany polski żużlowiec, Tomasz Gollob, oraz broniący tytułu, Rune Holta.

Już pierwsza seria startów pokazała, kto się będzie liczył w walce o tytuł. Swoje biegi wygrali Krzysztof Kasprzak, Rune Holta, Tomasz Gollob oraz Adam Skórnicki, który w pokonanym polu pozostawił Jarosława Hampela. „Mały” walczył do końca, lecz popularny „Sqóra” umiejętnie odpierał jego ataki. Interesujący był bieg czwarty, w którym Gollob na dystansie pokonał Grzegorza Walaska, ich dwaj przeciwnicy nie dojechali do mety, ponieważ najpierw Baliński upadł i został wykluczony z powtórki, w której maszyna zdefektowała Robertowi Kościesze.

W piątym biegu ponownie świetnie wystartował Walasek, lecz znów nie utrzymał prowadzenia. Atakiem przy krawężniku minął go Hampel. W kolejnej gonitwie Skórnicki walczył przez cały wyścig o zwycięstwo z Gollobem i nie dał się ograć zawodnikowi Stali Gorzów. Ciekawy był bieg zamykający drugą serię startów. Świetnie ze startu wyszedł Protasiewicz, lecz minęli go Kołodziej i Baliński. Na dystansie lepszy okazał się „Balu”, czym sprawił radość kibicom zgromadzonym na stadionie.

W trzeciej serii startów niespodzianką była porażka Golloba i Holty z Protasiewiczem i Ułamkiem. Wydawało się, że żużlowcy jeżdżący w cyklu GP między sobą rozstrzygną walkę o zwycięstwo, a tymczasem musieli zadowolić się walką o trzecie miejsce. Swoje biegi wygrali Skórnicki, Hampel i Walasek i znajdowali się na czele stawki.
Adam Skórnicki, Indywidualny Mistrz Polski. / Fot. Mariusz Sochacki - wikimedia commons
Wyścigi numer 13 i 14, to zwycięstwa Golloba i Walaska. W kolejnym biegu Hampel stracił jeden punkt, przegrywając ze swoim kolegą z drużyny – Damianem Balińskim. Dramatyczny był wyścig szesnasty. Walczący o pierwsze miejsce Janusz Kołodziej upadł, a na jego motor wjechał Rune Holta, który tor opuścił w karetce. Mógł kontynuować zawody, lecz się wycofał, czym pogrzebał swoje szansę na obronę tytułu MP. Z powtórki został wykluczony Kołodziej, a do samej mety trwała walka między Skórnickim i Kościecha. Żużlowiec z Poznania odniósł czwarte zwycięstwo i miał dwa punkty przewagi nad Hampelem i Walaskiem.

W osiemnastym wyścigu swoje szanse na dobry wynik pogrzebał Baliński, który zdobył zaledwie jeden punkt i zakończył zawody z dziewięcioma, co już wtedy plasowało go poza podium. W kolejnym biegu złoty medal przypieczętował Adam Skórnicki, który zwyciężył w pięknym stylu i w pięciu startach zdobył komplet punktów. Za jego plecami przyjechał Walasek, który nadal nie mógł być pewny medalu. W ostatnim biegu dnia zwyciężył Hampel i zapewnił sobie srebrny medal, za jego plecami przyjechał Tomasz Gollob i przez to stracił szansę na chociażby brązowy krążek.

Zawody w Lesznie były emocjonujące i zakończyły się niespodziewanym zwycięstwem zawodnika z Poznania. Jego wygrana na pewno nie była przypadkowa. „Sqóra” w pięknym stylu zwyciężał za każdym razem, gdy pojawiał się na torze. Drugie miejsce zajął Hampel, dla którego to już trzeci srebrny medal w tej imprezie. Ostatnie miejsce na podium zajął Grzegorz Walasek, mistrz Polski z 2004 r.

Wyniki:
1. Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań) - (3,3,3,3,3) 15
2. Jarosław Hampel (Unia Leszno) - (2,3,3,2,3) 13
3. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) - (2,2,3,3,2) 12
4. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) - (3,2,1,3,2) 11
5. Damian Baliński (Unia Leszno) - (w,3,2,3,1) 9
6. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) - (3,1,1,1,2) 8
7. Piotr Protasiewicz (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) - (0,1,3,2,1) 7
8. Robert Kościecha (Unibax Toruń) - (d,1,2,2,2) 7
9. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław) - (0,0,1,2,3) 6
10. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) - (2,u,2,1,1) 6
11. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - (1,2,2,w,1) 6
12. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów) - (3,1,0,u/-,-) 4
13. Dawid Stachyra (Marma Polskie Folie Rzeszów) - (1,3) 4
14. Adrian Gomólski (Intar Lazur Ostrów Wlkp) - (0,3,0,0,0) 3
15. Michał Szczepaniak (Złomrex Włókniarz Częstochowa) - (2,0,1,0,0) 3
16. Sławomir Drabik (Unia Tarnów) - (1,2,0,d,w) 3
17. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk) - (1,0,0,1,0) 2
18. Jacek Rempała (Unia Tarnów) - (0) 0

Sędziował: Leszek Demski (Ostrów Wlkp.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Za relację
Co najmniej zaskakujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.