Facebook Google+ Twitter

Żużel. Chris Harris ponownie mistrzem! Relacja z British Final 2010

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór w Wolverhampton finale Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii zwyciężył obrońca tytułu Chris Harris. Srebro i dziką kartę na GP w Cardiff wywalczył Scott Nicholls. Brąz przypadł Benowi Barkerowi.

 / Fot. Szymon SzarLicznie zgromadzeni na stadionie aktualnego mistrza Anglii Wilków z Wolverhampton kibice na brak emocji w zimny poniedziałkowy wieczór nie mogli narzekać. Zawody rozpoczęły się od biegu dodatkowego, którego stawką było miejsce w czołowej szesnastce zawodów. Na starcie stanęła dwójka zawodników Richard Hall (Sheffield) i Danny King (Ipswich). Po bardzo szybkim starcie na mecie pierwszy zameldował się zawodnik Wiedźm zapewniając sobie udział w zawodach głównych British Final 2010.

Główne zawody przebiegały pod dyktando faworytów do złota Chrisa Harissa i Scotta Nicholsa. Aspiracje do walki o czołowe lokaty wykazywali również Ben Barker, Lewis Bringer oraz Danny King. Pierwsze dwie serie startów nie przyniosły niespodzianek, swoje biegi wygrał Harris, King oraz Barker. Nichols miał pięć punktów, ponosząc jedyną stratę punktową w bezpośrednim pojedynku z Bomberem.
Scott Nicholls / Fot. Szymon Szar
Po trzech seriach finału na czele bez straty punktu znajdował się Harris. Tuż za nim czaił się Nichols oraz King. W czwartej serii groźnie wyglądający upadek zanotował Harris, który na drugim łuku trzeciego okrążenia wpadł w dziurę na torze, nie zdołał opanować motocykla i uderzył w bandę. Kraksa wyglądała bardzo groźnie, ale na całe szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach. Niemniej nie odebrało mu to chęci do walki i wygrywając bieg osiemnasty zapewnił sobie udział w biegu półfinałowym.

Po rozegraniu dwudziestu regulaminowych biegów dwóch najlepszych zawodników rundy zasadniczej (Scott Nichols, Ben Barker) bezpośrednio uzyskało awans do Wielkiego Finału. Następnych czterech (Chris Haris, Danny King, Stuart Robson, Edward Kennett) musiało się zmierzyć w półfinale, z którego dwójka uzyskiwała awans do głównego biegu wieczoru.
Chris Bomber Harris / Fot. Szymon Szar
W półfinale zwyciężył Harris przed Danny Kingiem. W finale czekali już na nich Nichols i Barker.

Wielki Finał to bezapelacyjna wygrana Chrisa Bombera Harrisa, który po bardzo dobrym starcie mknął do mety pozostawiając za swoimi plecami Scotta Nicholsa i Bena Barkera. Czwarte miejsce zajął ostatecznie Danny King.

Podsumowując British Final 2010 były to bardzo ciekawe i emocjonujące zawody. Zawodnicy dostarczyli zgromadzonym fanom speedwaya spodziewane emocje. Byliśmy świadkami wielu mijanek na dystansie, a najciekawszą akcje przeprowadził na ostatnim okrążeniu biegu półfinałowego Danny King, który atakiem po zewnętrznej zdołał wyprzedzić Kennetta i tym samym awansował do głównego biegu finału.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.