Facebook Google+ Twitter

Żużel: Falubaz mistrzem Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 19:10

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra zdobyli pierwszy od 18 lat tytuł drużynowych mistrzów Polski. W drugim meczu finałowym pokonali w Toruniu Unibax 40:38. Pierwsze spotkanie, rozegrane wczoraj w Zielonej Górze, zakończyło się wygraną Falubazu 48:42.

Na toruńskiej Motoarenie Falubaz pokazał, że właśnie tej drużynie należy się mistrzowski tytuł. Zawodnicy z Zielonej Góry prowadzili od początku do końca, co przy przewadze z pierwszego meczu już po 13. wyścigu pozwoliło im cieszyć się z wygranej w dwumeczu. Sędzia zakończył zawody bez rozegrania dwóch ostatnich wyścigów. W czternastym, po dwóch startach i zdyskwalifikowaniu po jednym zawodniku każdej z drużyn, stało się jasne, że Unibax nie zdobędzie mistrzostwa. Dokończenie zawodów utrudniły warunki pogodowe i śliski tor.

Atutem Falubazu był po raz kolejny wyrównany skład i solidny poziom wszystkich zawodników. Tytuł wywalczyli: Piotr Protasiewicz, Fredrik Lindgren, Rafał Dobrycki, Niels Kristian Iversen, Grzegorz Walasek, Patryk Dudek i Grzegorz Zengota.

W ekipie Unibaksu zawiedli Adrian Miedziński, Darcy Ward i Robert Kościecha. Do powstrzymania zielonogórzan nie wystarczyła dobra dyspozycja Ryana Sullivana i Chrisa Holdera oraz przyzwoita Wiesława Jagusia.

Dla Falubazu wywalczony dziś tytuł jest piątym w historii. Wcześniej zielonogórzanie triumfowali w 1981, 1982, 1985 i 1991 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.