Facebook Google+ Twitter

Żużel: gładkie zwycięstwo KMŻ Lublin

W rewanżowym meczu o Drużynowe Mistrzostwo II ligi Lubelski Węgiel KMŻ pewnie pokonał Speedway Polonię Piła. Pojedynek zakończył się wynikiem 62:27.

Po niegroźnym upadku Siergieja Darkina i powtórce biegu w pełnym składzie, lubelski zespół objął prowadzenie 5:1. W drugim wyścigu zawodnik gospodarzy Tadeusz Kostro odnotował upadek na ostatnim łuku. Bieg wygrał Czech Michael Hadek, pogłębiając tym samym przewagę Lubelskiego Węgla 8:4.

Piąty wyścig to miłe dla oka widowisko między Adrianem Rymlem (KMŻ Lublin) i Piotrem Świstem (Polonia Piła). Panowie walczyli o drugą lokatę, a lepszy okazał się zawodnik gospodarzy. Jako pierwszy linię mety w tym wyścigu przekroczył Karol Baran. Wynik po pięciu biegach? 21:9 na korzyść lubelskiego zespołu.

Interesujący był także siódmy bieg, w którym to gospodarze zdominowali tor żużlowy przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie odnotowując podwójne zwycięstwo. Pięć punktów dla lubelskiej ekipy zdobyli Siergiej Darkin i Tomasz Rempała.

W dziesiątym wyścigu kibice byli świadkami kolejnego podwójnego zwycięstwa lublinian. Najlepszy okazał się Adrian Rymel, a tuż za nim był Karol Baran. Kolejne biegi to powiększanie przewagi Lubelskiego Węgla. Aż... w piętnastym biegu dopięli swego wygrywając bieg 5:1 i cały mecz 62:27. "Koziołki" wygrały różnicą 35. punktów, zdobywając tym samym punkt bonusowy.

Niepokonany w niedzielnej rywalizacji okazał się zawodnik gospodarzy - Tomasz Rempała.

Rolę spikera podczas niedzielnego meczu pełnił gościnnie znany dziennikarz sportowy - Tomasz Lorek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.