Facebook Google+ Twitter

Żużel. Gollob i Hampel faworytami Grand Prix w Gorzowie

W sobotę na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie zostanie rozegrana ostatnia runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Faworytami zawodów są Polacy: Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

Podczas turnieju w Gorican, złoty medal zapewnił sobie Greg Hancock. Za plecami Amerykanina toczy się jednak zażarta rywalizacja o srebrny medal. Drugi Andreas Jonsson ma tylko punkt przewagi nad trzecim Jarosławem Hampelem. Większe szanse na wygraną w tym pojedynku, daje się leszczynianinowi, który znacznie lepiej od Szweda czuje się na trudnym technicznie gorzowskim torze.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedSzanse medalowe, chociaż czysto teoretyczne, mają jeszcze Jason Crump i Tomasz Gollob. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby obaj roztrwonili dużą przewagę, jaką mają nad Crumpiem. Szanse kapitana Polaków również stoją bardzo wysoko, bowiem owal im. E. Jancarza to tor, który zna on jak nikt inny w stawce. W jego przypadku wszystko będzie uzależnione również od sprzętu. Jeśli motocykle będą spisywały się tak, jak choćby podczas niedawnego finału Drużynowego Pucharu Świata, wówczas Gollob będzie walczył o zwycięstwo turnieju.

Początek ciekawie zapowiadających się finałowych zawodów tegorocznego cyklu Grand Prix, w sobotę o godz. 19. Już teraz serdecznie zapraszamy na obszerną relację w W24.pl

Lista startowa Enea Gorzów Speedway Grand Prix of Poland:

1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Janusz Kołodziej (Polska)
3. Chris Harris (Wielka Brytania)
4. Rune Holta (Polska)
5. Chris Holder (Australia)
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
7. Artem Laguta (Rosja)
8. Greg Hancock (USA)
9. Andreas Jonsson (Szwecja)
10. Tomasz Gollob (Polska)
11. Fredrik Lindgren [11] (Szwecja)
12. Darcy Ward (Australia)
13. Kenneth Bjerre (Dania)
14. Jason Crump (Australia)
15. Emil Sayfutdinov (Rosja)
16. Jarosław Hampel (Polska)
17. Bartosz Zmarzlik (Polska)
18. Kamil Pulczyński (Polska)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.