Facebook Google+ Twitter

Żużel. GTŻ Grudziądz czy PSŻ Poznań? Kto zwycięży w poniedziałek?

Już w najbliższy wielkanocny poniedziałek zainaugurują rozgrywki polskie ligi żużlowe. Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem w I lidze będzie mecz grudziądzkiego GTŻ z poznańskim PSŻ.

 / Fot. Szymon SzarObie drużyny bardzo wzmocniły swoje składy w okresie transferowym. Do Grudziądza powrócił, po kilku latach startów na torach ekstraligi, wychowanek klubu z ulicy Hallera Krzysztof Buczkowski. Jak pokazują pierwsze sparingi wyrasta on na lidera drużyny. Dużym wzmocnieniem drużyny z Grudziądza powinien być Tomasz Chrzanowski oraz Australijczyk Davey Watt.

Ten pierwszy, to były stały uczestnik cyklu Grand Prix,który po bardzo solidnie przepracowanej zimie zamierza, powrócić do bardzo dobrej formy sprzed kilku laty. Zawodnik z Antypodów, który także wraca do GTŻ powinien być bardzo solidnym zawodnikiem drugiej linii zespołu.

Jeśli dodamy do tego będącego w bardzo dobrej formie u progu sezonu juniora Artura Mroczkę, który wygrał w środę turniej eliminacyjny do IMS juniorów to mamy całkiem solidną pierwszoligową drużynę, która powinna wreszcie zadowolić swoją jazdą głodnych sportowych sukcesów kibiców z miasta nad Wisłą.

Do klubu ze stolicy Wielkopolski powrócił po roku były lider poznańskich skorpionów Adam Skórnicki, który jeśli tylko wróci do formy sprzed kontuzji będzie znowu liderem zespołu.
Do drużyny z Golęcina dołączył w tym roku również były mistrz świata juniorów Robert Miśkowiak, który po latach słabszych sezonów zamierza na stale stać się jednym z filarów PSŻ. Jeśli dołożymy do tego Anglika Daniela Kinga oraz Norberta Kościucha i Rafała Trojanowskiego możemy być pewni ze poznański zespól kolejny rok będzie dzielnie walczył na pierwszoligowym froncie.

Spotkanie pierwszej kolejki I ligi zaplanowano w lany poniedziałek na godzinę 15.00. Emocje gwarantowane.

Awizowane składy:

Adam"Skóra"Skórnicki / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Adam_Sq%C3%B3ra_Sk%C3%B3rnicki.jpg&filetimestamp=20080517191636PSŻ Lech Poznań:

1. Norbert Kościuch
2. Daniel King
3. Mateusz Szczepaniak
4. Rafał Trojanowski
5. Robert Miśkowiak
6. Adrian Szewczykowski

Krzysztof Buczkowski / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krzysztof_Buczkowski.JPGGTŻ Grudziądz:

9. Davey Watt
10. Tomasz Chrzanowski
11. Oliver Allen
12. Edward Kennett
13. Krzysztof Buczkowski
14. Artur Mroczka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.