Facebook Google+ Twitter

Żużel. GTŻ Grudziądz przed spotkaniem z Orłem Łódź

W pierwszym meczu rundy rewanżowej aktualny lider pierwszej ligi GTŻ rozegra wyjazdowe spotkanie z najsłabszym zespołem w tabeli Orłem Łódź. Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu są podopieczni Roberta Kempińskiego.

Łodzianie rozegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie ligowe na własnym torze. Pozostałe przekładane były na późniejsze terminy. W drugim meczu na łódzkim owalu rywalami żużlowców Orła będą zawodnicy GTŻ Grudziądz.

W jedynym meczu w roli gospodarza podopieczni Janusza Ślączki pokonali KS ROW Rybnik. Potem rozpoczęła się seria porażek na wyjazdach. Łodzianie bardzo liczą, że właśnie na swoim torze zaczną odrabiać straty z początku sezonu, co pozwoli im opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Goście po bardzo dobrym początku sezonu w kolejnych meczach tylko potwierdzali swoją tegoroczną bardzo dobrą dyspozycje co pozwoliło im po dwóch wpadkach bydgoskiej Polonii objąć przodownictwo w tabeli co pozwala realnie myśleć włodarzom klubu z ulicy Hallera nawet o realnym awansie do Ekstraligi.

Łodzianie chcąc myśleć o udanym rewanżu za porażkę w poprzedniej kolejce, muszą udowodnić, że na domowym torze radzą sobie zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. Większej liczby punktów należy oczekiwać przed wszystkim od najskuteczniejszego w ubiegłym roku Jacka Rempały. W awizowanym składzie na niedzielne spotkanie znalazł się także Łukasz Jankowski, którego zabrakło w poprzednich pojedynkach. Powodem absencji Jankesa były kłopoty ze sprzętem. Po raz kolejny trener Orła awizował jednego obcokrajowca, którym będzie junior Linus Sundstroem.

GTŻ po wysokim zwycięstwie na swoim torze (59:31) do Łodzi wybiera się z aż trzema zawodnikami zza granicy. Jednym z nich będzie David Ruud, dla którego będzie to pierwsza okazja do startu na łódzkim torze. Podobnie rzecz ma się z Davey Wattem, który na torze jeszcze nie miał okazji startować. Trzecim awizowanym zawodnikiem zagranicznym jest Patrick Hougaard, ale ze względu na kontuzję ręki, której doznał w Grudziądzu w niedzielę raczej nie pojawi. Prawdopodobnie zastąpi go nowy nabytek grudziądzkiej drużyny Ryan Fisher.

Wśród gości nie zabraknie także najskuteczniejszego obecnie zawodnika GTŻ-u Krzysztofa Buczkowskiego. Mocnym punktem drużyny gości byłby także awizowany Tomasz Chrzanowski.
Jednak popularny Chrzanek odczuwa cały czas skutki niedzielnego upadku podczas pierwszego meczu z Orłem na grudziądzkim torze i pauzować będzie jeszcze przez tydzień. Zastąpi go Kamil Brzozowski, którego dyspozycja pozostaje wielką niewiadomą, ponieważ nie miał on okazji do zbyt częstych występów w tym sezonie.

Patrząc na obecną pozycję obu drużyn w pierwszoligowej tabeli bezsprzecznym faworytem meczu jest GTŻ. Gospodarzami są jednak łodzianie i właśnie w atucie własnego toru powinni upatrywać swojej szansy na zwycięstwo.


Awizowane składy:

GTŻ Grudziądz
1. Davey Watt
2. David Ruud
3. Tomasz Chrzanowski
4. Patrick Hougaard
5. Krzysztof Buczkowski
6. Mateusz Lampkowski

Orzeł Łódź
9. Daniel Jeleniewski
10. Łukasz Jankowski
11. Rafał Trojanowski
12. Jacek Rempała
13. Mateusz Szczepaniak
14. Damian Michalski

Początek zawodów: godz. 16:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.