Facebook Google+ Twitter

Żużel. GTŻ Grudziądz zaczyna walkę o Ekstraligę!

W najbliższą niedzielę, meczem ze Startem Gniezno w rundzie play-off, grudziądzanie rozpoczynają decydująca walkę o awans. Cały zespół wraz z działaczami deklaruje gotowość do walki o powrót do Ekstraligi.

Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego, w tym sezonie po raz pierwszy od chwili powrotu do pierwszej ligi awansowali do najlepszej czwórki. Cały sezon w wykonaniu zespołu z Parku Miejskiego, jest najlepszym od wielu lat. Drużyna bez żadnych problemów znalazła się w fazie play-off, przez większą część rundy zasadniczej prowadząc w tabeli.

Pod koniec rundy, zespół notował nieco słabsze wyniki. Teraz, po blisko dwutygodniowej przerwie, GTŻ wzmocniony zarówno fizycznie jak i psychicznie, zamierza powalczyć ze Startem oraz Wybrzeżem Gdańsk o drugie miejsce, które zagwarantuje występy w zreformowanej, przyszłorocznej Ekstralidze. Pierwsza pozycja na koniec sezonu jest niemal zagwarantowana dla bezsprzeczne najlepszego zespołu pierwszej ligi - Polonii Bydgoszcz.

 / Fot. Szymon SzarPrzed rozpoczęciem finałowych zmagań, w tabeli GTŻ traci do ekipy z Gniezna trzy punkty. Zajmujący czwartą pozycję Gdańsk, ma punkt straty do Grudziądza. W najbliższą niedzielę, w meczu ze Startem, grudziądzanie chcą się zrewanżować drużynie z Gniezna. Chodzi o porażkę z czerwca, kiedy to ulegli 40:49 i mimo wyjazdowego tryumfu, stracili również punkt bonusowy. Kluczowym elementem w najważniejszych meczach tegorocznego sezonu, będzie zapewne równa postawa całej drużyny. Przed Krzysztofem Buczkowskim i całą drużyną stoi bowiem niepowtarzalna szansa powrotu do elity polskiego speedwaya. Czy zawodnicy z nadwiślańskiego miasta, wykorzystają swoją wielką szansę?

Poniżej przedstawimy rozkład jazdy w rundzie finałowej:

15. runda - 7 sierpnia (niedziela)
Bydgoszcz - Gdańsk
Grudziądz - Gniezno

16. runda - 14 sierpnia (niedziela)
Gniezno - Bydgoszcz
Gdańsk - Grudziądz

17. runda - 21 sierpnia (niedziela)
Bydgoszcz - Grudziądz
Gdańsk - Gniezno

18. runda - 11 września (niedziela)
Grudziądz - Bydgoszcz
Gniezno - Gdańsk

19. runda - 18 września (niedziela)
Gdańsk - Bydgoszcz
Gniezno - Grudziądz

20. runda - 25 września (niedziela)
Bydgoszcz - Gniezno
Grudziądz - Gdańsk

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.