Facebook Google+ Twitter

Żużel. GTŻ kontra Skorpiony na inaugurację!

Już w najbliższą niedzielę zainaugurują rozgrywki polskie ligi żużlowe. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań w pierwszej lidze będzie mecz grudziądzkiego GTŻ z poznańskim PSŻ.

 / Fot. Szymon Szar Pierwotnie niedzielne spotkanie miało odbyć się w Poznaniu, jednak problemy miejscowego klubu z uzyskaniem zgody na rozgrywanie imprez masowych na Golęcinie spowodowało, że działacze Skorpionów wystąpili do sterników GTŻ-u o zgodę na zmianę gospodarza. Tak też się stało i inauguracyjny mecz sezonu 2011 odbędzie się na torze przy ulicy Hallera.

Podobnie jak w poprzednich latach faworytem meczu będzie drużyna z Grudziądza. Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego, jak co roku, również w nadchodzącym sezonie mierzą w miejsce w czwórce pierwszej ligi.

Dwaj liderzy GTŻ-u Krzysztof Buczkowski - Tomasz Chrzanowski. / Fot. Szymon Szar Pewniakami do miejsca w składzie GTŻ w sezonie 2011 są: kapitan Krzysztof Buczkowski, Tomasz Chrzanowski oraz Szwed David Ruud. Najprawdopodobniej w niedzielę zobaczymy również jednego z ubiegłorocznych liderów GTŻ-u Australijczyka Davey Watta. O ostatnie miejsce walczą: Daniel King, Oliver Allen oraz Kamil Brzozowski. W awizowanym składzie widnieje ten ostatni, jednak na kogo ostatecznie postawi trener Kempiński przekonamy się w najbliższą niedzielę. Podstawowym krajowym juniorem zespołu z Parku Miejskiego jest Mateusz Lampkowski, a o drugie miejsce na pozycji młodzieżowca walczą: Andriej Kudriaszow i Joe Haines.

Drużyna z Poznania przystąpi do pierwszego w tym sezonie pojedynku poważnie osłabiona. W środowym sparingu z Caelum Stalą Gorzów groźny wypadek miał kapitan poznańskiego zespołu Norbert Kościuch. U wychowanka Unii Leszno nie stwierdzono złamań, jednak jego start w niedzielę jest wykluczony.

Zdecydowanym liderem wśród podopiecznych Mirosława Kowalika wydaje się być Robert Miśkowiak. Niebezpieczny dla gospodarzy będzie też Peter Ljung, który zazwyczaj dobrze czuje się na grudziądzkim torze.  / Fot. Szymon Szar Awizowany skład uzupełniają: Adrian Szewczykowski, Norbert Magosi i rewelacyjnie spisujący się na treningach Frank Facher. Na pozycjach juniorskich zobaczymy Tomasza Fajfera i Rene Bacha.

Z całą pewnością kibice, którzy zdecydują się wybrać na to spotkanie będą świadkami ciekawego meczu. Zawsze bowiem pojedynki grudziądzko- poznańskie były emocjonujące.
Podobnie będzie i teraz, a kibice zobaczą kawałek dobrego żużla.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daniel King zajmie miejsce awizowanego Kamila Brzozowskiego w składzie GTŻ-u Grudziądz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.