Facebook Google+ Twitter

Żużel. Janusz Kołodziej stałym uczestnikem Grand Prix 2011!

W poniedziałek Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) przyznała tzw. stałe dzikie karty w cyklu Grand Prix w żużlu na rok 2011. Jedną z nich otrzymał Polak - Janusz Kołodziej.

W poniedziałek rozstrzygnęły się losy tzw. stałych dzikich kart w przyszłorocznym cyklu żużlowego Grand Prix. Jak co roku, Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) przyznała stałe miejsca czterem żużlowcom, którzy z różnych względów nie zapewnili sobie udziału w cyklu na torze. Wśród nominowanych znalazł się Janusz Kołodziej, wychowanek tarnowskiej Unii, w minionym sezonie startujący w barwach Unii Leszno. Popularny "Koldi" ma za sobą niezwykle udany sezon. W polskiej lidze miał drugą średnią biegopunktową, a lepszy od niego był tylko Tomasz Gollob. Ponadto tarnowianin zdobył w tym roku tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, wygrał w prestiżowych zawodach o "Złoty Kask". Kołodziej był też członkiem reprezentacji, która w sierpniu w Vojens wywalczyła miano najlepszej na świecie. Dwukrotnie startował też z "dziką kartą" w pojedynczych turniejach Grand Prix 2010 (Leszno, Bydgoszcz) i za każdym razem występ ten wieńczył awansem do finałowego biegu, w Bydgoszczy stając nawet na trzecim stopniu podium.

Obok Janusza Kołodzieja, stałe dzikie karty przyznano także Nickiemu Pedersenowi (Dania) - byłemu trzykrotnemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata, który w poprzednim sezonie w cyklu Grand Prix zajął dziesiąte miejsce, Anderasowi Jonssonowi (Szwecja), któremu zabrakło jednego oczka, by zająć ósme miejsce w tegorocznych zmaganiach o tytuł IMŚ i "z urzędu" zapewnić sobie starty w GP w przyszłym sezonie. Ostatnim nominowanym został Emil Sajfutdinow (Rosja), który niemal przez cały kończący się sezon był kontuzjowany i nie mógł nawiązać do wspaniałych występów w 2009 roku, kiedy to jako debiutant w cyklu Grand Prix zajął w klasyfikacji końcowej trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal.

źródło:www.pzm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawo Jasiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Kołodzieja i oby przyszły sezon GP był co najmniej taki, jak na tegorocznych torach w Lesznie i Bydgoszczy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.