Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żużel - juniorzy do boju!

Redakcja
W cieniu batalii o Drużynowy Puchar Świata, polscy juniorzy w najbliższy czwartek powalczą o awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Gdy w Vojens żużlowcy Australii, Danii, Szwecji i Rosji ścigać się będą o awans do sobotniego finału DPŚ, na torach w Łodzi, Pile oraz Lublinie odbędą się zawody, w których stawką będzie przepustka do finału rozgrywek o miano najlepszego juniora w Polsce. Finał tych rozgrywek odbędzie się 11 września w Toruniu.

W przeszłości wielu znakomitych żużlowców zdobywało medale MIMP. Dość powiedzieć, że każdy z reprezentujących nas żużlowców w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata, z wyjątkiem Rune Holty (w wieku juniora startował jako Norweg), był przynajmniej raz zwycięzcą tych rozgrywek. Obok czwórki Gollob (trzy tytuły), Hampel, Kołodziej, Miedziński, miano najlepszego polskiego juniora zdobywali m.in. Piotr Świst (trzy razy), R.Dobrucki (jak również przed laty jego ojciec Zdzisław i to dwukrotnie), czy nieżyjący już Robert Dados i Łukasz Romanek. Przed rokiem na torze w Lesznie zwyciężył dość nieoczekiwanie debiutujący w stawce Patryk Dudek, startujący na co dzień w barwach Falubazu Zielona Góra. Srebrny medal zdobył Sławomir Musielak z Unii Leszno, a brąz Dawid Lampart z Marmy Rzeszów. Aktualny mistrz powalczy o finał w lubelskich zawodach i będzie jednym z głównych faworytów imprezy.

Półfinał w Lublinie:

W zawodach tych pojadą wszyscy trzej medaliści sprzed roku. W ostatniej chwili decyzją GKSŻ kontuzjowanego Kamila Cieślara zastąpi Sławomir Musielak i obok wspomnianego wcześniej Dudka jest on głównym faworytem imprezy. Spore doświadczenie na żużlowych torach mają również Dawid Lampart oraz Szymon Kiełbasa i oni również nie powinni mieć problemów z awansem do toruńskiego finału. Nie bez szans pozostają także Borys Miturski czy Adrian Szewczykowski, dla których jest to ostatni rok w gronie młodzieżowców. Awans do finału wywalczy pięciu najlepszych.

Pełna lista zawodów w Lublinie:

1. T. Kostro (Lublin)
2. S. Kiełbasa (Tarnów)
3. B. Szymura (Kraków)
4. J. Jamróg (Tarnów)
5. S. Musielak (Leszno)
6. S. Pyszny (Rybnik)
7. B. Miturski (Częstochowa)
8. M. Domański (Rybnik)
9. Ł. Kret (Rzeszów)
10. P. Dudek (Zielona Góra)
11. A. Szewczykowski (Poznań)
12. D. Lampart. (Rzeszów)
13. K. Sroka (Ostrów)
14. M. Piekarski (Opole)
15. P. Parys (Gorzów)
R-1 Ł. Piecha (Opole)
R-2 A. Jendrej (Lublin)
R-3 Ł. Lesiak (Tarnów)
R-4 brak

Początek zawodów:
29 lipca 2010, godz. 17
Wstęp: Biletem będzie program w cenie 12 zł

Półfinał w Łodzi:

Na stadionie Orła zobaczymy aż dziesięciu żużlowców reprezentujących na co dzień kluby Ekstraligi. To właśnie między nimi powinna rozstrzygnąć się sprawa awansu. Nie skreślałbym jednak Damiana Sperza, czy braci Flegerów. Murowanym faworytem jest Maciej Janowski, jeden z największych żużlowych talentów ostatnich lat, który dwa lata temu, w Rybniku sięgnął już
po złoto w MIMP. Spore szanse na awans mają Paweł Zmarzlik oraz Łukasz Cyran z racji sporego obycia na żużlowych torach. Bardzo dobrze w tym sezonie w zawodach młodzieżowych radzą sobie też zawodnicy Polonii Bydgoszcz i możliwe, że obaj załapią się do czołowej szóstki, która zagwarantuje sobie udział w finale.
Pełna lista zawodów w Łodzi:

1. M. Kowalczyk (Łódź)
2. M. Janowski (Wrocław)
3. E. Idziorek (Łódź)
4. P. Malitowski (Wrocław)
5. M. Curyło (Bydgoszcz)
6. D. Sperz (Gdańsk)
7. D. Adamczak (Bydgoszcz)
8. O. Fajfer (Gniezno)
9. A. Strzelec (Zielona Góra)
10. K. Fleger (Rybnik)
11. A. Wojewoda (Zielona Góra)
12. R. Fleger (Rybnik)
13. M. Bubel (Częstochowa)
14. Ł. Cyran (Gorzów)
15. R. Malczewski (Częstochowa)
16. P. Zmarzlik (Gorzów)
R-1 P. Kociemba (Wrocław)
R-2 Ł. Bojarski (Kolejarz Opole)
R-3 brak
R-4 brak

Początek zawodów:
29 lipca 2010, godz. 17
Bilety: 10 zł
Półfinał w Pile:

Tu faworytami są Przemysław Pawlicki i Artur Mroczka. Pierwszy po wypożyczeniu z Unii Leszno do Gorzowa stał się jednym z filarów zespołu, drugi od lat uchodzi za wielki talent i jest czołową postacią rozgrywek Pierwszej Ligi. Co ciekawe obaj startują w tym sezonie z powodzeniem w brytyjskiej Elite League. Sporo do powiedzenia powinien mieć też Szymon Woźniak z Bydgoszczy, który pod nieobecność Emila Saifutdinova, stał się czołowym juniorem Polonii. Kibice Startu z kolei na pewno liczą na dobry występ Kacpra Gomólskiego, który w ubiegłą sobotę niezbyt dobrze pojechał w finale IMEJ i będzie chciał pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Ostatnim z faworytów wydaje się być Emil Pulczyński - młody torunianin niedawno w lidze zaliczył dwa biegowe zwycięstwa i to w pojedynku z arcy mocną Unią Leszno, a do tego turniej finałowy odbędzie się w jego rodzimym mieście. Awans z Piły zapewni sobie pięciu najlepszych zawodników.

Pełna lista zawodów w Pile:

1. C. Szymko (Piła)
2. M.Szymko (Gdańsk)
3. M. Mikorski (Piła)
4. M. Lampkowski (Gdańsk)
5. M. Łopaczewski (Łódź)
6. K. Gomólski (Gniezno)
7. A. Mroczka (Grudziądz)
8. D. Celmer (Poznań)
9. W. Lisiecki (Gniezno)
10. T. Musielak (Rawicz)
11. E. Pulczyński (Toruń)
12. S. Woźniak (Bydgoszcz)
13. Ł. Sówka (Zielona Góra)
14. M. Kajzer (Ostrów Wlkp.)
15. Przem. Pawlicki (Gorzów)
16. K. Rogowski (Zielona Góra)

R-1. A. Czaja (Częstochowa)
R-2. Piotr Pawlicki (Leszno)
R-3 brak
R-4 brak

Początek zawodów:
29 lipca 2010, godz. 18
Bilety: 5 zł

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto