Facebook Google+ Twitter

Żużel - juniorzy do boju!

W cieniu batalii o Drużynowy Puchar Świata, polscy juniorzy w najbliższy czwartek powalczą o awans do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Gdy w Vojens żużlowcy Australii, Danii, Szwecji i Rosji ścigać się będą o awans do sobotniego finału DPŚ, na torach w Łodzi, Pile oraz Lublinie odbędą się zawody, w których stawką będzie przepustka do finału rozgrywek o miano najlepszego juniora w Polsce. Finał tych rozgrywek odbędzie się 11 września w Toruniu.

W przeszłości wielu znakomitych żużlowców zdobywało medale MIMP. Dość powiedzieć, że każdy z reprezentujących nas żużlowców w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata, z wyjątkiem Rune Holty (w wieku juniora startował jako Norweg), był przynajmniej raz zwycięzcą tych rozgrywek. Obok czwórki Gollob (trzy tytuły), Hampel, Kołodziej, Miedziński, miano najlepszego polskiego juniora zdobywali m.in. Piotr Świst (trzy razy), R.Dobrucki (jak również przed laty jego ojciec Zdzisław i to dwukrotnie), czy nieżyjący już Robert Dados i Łukasz Romanek. Przed rokiem na torze w Lesznie zwyciężył dość nieoczekiwanie debiutujący w stawce Patryk Dudek, startujący na co dzień w barwach Falubazu Zielona Góra. Srebrny medal zdobył Sławomir Musielak z Unii Leszno, a brąz Dawid Lampart z Marmy Rzeszów. Aktualny mistrz powalczy o finał w lubelskich zawodach i będzie jednym z głównych faworytów imprezy.

Półfinał w Lublinie:

W zawodach tych pojadą wszyscy trzej medaliści sprzed roku. W ostatniej chwili decyzją GKSŻ kontuzjowanego Kamila Cieślara zastąpi Sławomir Musielak i obok wspomnianego wcześniej Dudka jest on głównym faworytem imprezy. Spore doświadczenie na żużlowych torach mają również Dawid Lampart oraz Szymon Kiełbasa i oni również nie powinni mieć problemów z awansem do toruńskiego finału. Nie bez szans pozostają także Borys Miturski czy Adrian Szewczykowski, dla których jest to ostatni rok w gronie młodzieżowców. Awans do finału wywalczy pięciu najlepszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.