Facebook Google+ Twitter

Żużel. Juniorzy rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata!

W najbliższą sobotę turniejem we włoskim Lonigo zostanie zainaugurowana tegoroczna rywalizacja o tytuł najlepszego juniora świata. Na starcie "Małego Grand Prix", podczas którego rozegranych zostanie siedem turniejów, zobaczymy aż siedmiu biało-czerwonych.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Cykl turniejów o indywidualne mistrzostwo świata odbędzie się po raz trzeci. W pierwszej edycji w 2010 roku rozegrano trzy turnieje finałowe, przed rokiem były już cztery imprezy. W tym roku organizatorzy, aby podnieść rangę mistrzostw, zaplanowali aż siedem eliminacji, które zakończy dwudniowy turniej finałowy we wciąż egzotycznej dla speedwaya Argentynie. W listopadzie w ciągu tygodnia zostaną rozegrane podwójne zawody na stadionie Bahla Blanca.

Złotego medalu będzie bronił Maciej Janowski, który przed rokiem okazał się lepszy od Darcy Warda i Przemysława Pawlickiego. Przy czym zawodnik leszczyńskiej Unii miał nawet szanse na srebrny medal, jednak przegrał w biegu dodatkowym z zawodnikiem z Antypodów. Popularny Magic nie pozwolił tym samym, aby Australijczyk zdobył swoje trzecie mistrzostwo. Blisko podium na czwartym miejscu był Patryk Dudek. W tym sezonie żużlowcowi Falubazu Zielona Góra będzie bardzo trudno poprawić to osiągniecie, ponieważ może on nie wrócić do pełnej dyspozycji po czerwcowej kraksie.

Bartosz Zmarzlik w akcji / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Wielkie nadzieje kibice żużla w Polsce wiążę ze startem Bartosza Zamrzlika. Młody gorzowianin czyni pod okiem Tomasza Golloba stałe postępy, a jego występ i podium podczas Grand Prix w Gorzowie pokazały, ze tkwią w nim spore możliwości. Do walki o medale, oprócz wspomnianych wyżej zawodników, powinna włączyć się również dwójka Duńczyków Michael Jepsen Jensen i Mikkel B. Jensen. Młodzi Skandynawowie pokazali w tegorocznym DPŚ, iż należy się z nim liczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.