Facebook Google+ Twitter

Żużel. Już dziś Tomasz Gollob może zostać Mistrzem Świata!

Dzisiaj o godz. 20 we włoskim Terenzano rozegrany zostanie 10., przedostatni turniej z cyklu Speedway Grand Prix. Możliwe, że tej nocy Tomasz Gollob zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu.

Zawody żużlowe. / Fot. Stanisław Józef Radziński/Wkimedia Commons / Fot. .Grand Prix Włoch będzie dziesiątą tegoroczną batalią cyklu Grand Prix. Po wieczornych zawodach zostanie do rozegrania już tylko turniej w Bydgoszczy, który odbędzie się za dwa tygodnie. Możliwe jednak, że już dziś poznamy nazwisko najlepszego żużlowca globu Anno Domini 2010. Stanie się tak, jeśli wielki faworyt polskich kibiców - Tomasz Gollob zdobędzie o sześć punktów więcej niż jego największy rywal do złota - Jason Crump, oraz o siedem więcej niż, obecnie trzeci w klasyfikacji, Jarosław Hampel.

Tomasz Gollob jest (który to już raz?) w życiowej formie i do włoskiego turnieju przystępuje z pozycji lidera cyklu, a zarazem głównego faworyta. Poprzednie zawody GP, które odbyły się w duńskim Vojens, "Chudy" wygrał z kompletem punktów, nie pozostawiając rywalom złudzeń kto w tym roku jest najszybszym żużlowcem świata. Teraz Polak ma okazję by postawić przysłowiową kropkę nad i. Bydgoszczanin typowany jest jako zwycięzca turnieju, nie tylko ze względu na tegoroczną formę. W poprzednim sezonie, w Grand Prix Włoch, na tym samym torze Gollob zdeklasował rywali, "gubiąc" w turnieju tylko jedno oczko. Sam Tomasz w ostatnich dniach powtarza, że stara się nie odczuwać ciążącej na nim presji. Ta jest ogromna, albowiem polscy kibice już 37 lat czekają na złoty medal w indywidualnym czempionacie na świecie. Jedynym żużlowcem, z nad Wisły, który zdobył ten tytuł jest Jerzy Szczakiel - zwycięzca jednodniowego finału, który odbył się w Chorzowie prawie cztery dekady temu.

Głównymi rywalami zawodnika Caelum Stali Gorzów do zwycięstwa na włoskiej ziemi, będą jego rywale w walce o złoty medal. Z Crumpem zawsze trzeba się liczyć, a trzecia pozycja z przed dwóch tygodni potwierdza, że Kangur w każdych zawodach walczy o zwycięstwo. Przed rokiem Australijczyk fatalnie spisał się na torze w Terenzano, ale to dla trzykrotnego Mistrza Świata może być dodatkową motywacją do jak najlepszej jazdy.

Trzeci w klasyfikacji generalnej Jarosław Hampel zadebiutuje dziś na tym, co ciekawe białym, owalu. Polak w ubiegłym sezonie nie startował w cyklu i dzisiejsze zawody będą dla niego pierwszymi na torze w Terenzano. "Mały" walczy jednak o srebrny krążek (a ma jeszcze teoretyczne szanse nawet na złoto) i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Zawodnika Unii Leszno dodatkowo motywuje fakt, że kolejna runda, decydująca o medalach rozegrana zostanie przed polską widownią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Adamie kulisy zostania przez Holte Polakiem oraz przede wszystkim motywy jakimi się kierował oraz to, że nadal zdania po polsku nie potrafi powiedzieć dają mi, a także wszystkim moralne prawo do nazywania sprawy po imieniu. Nawet tak znany i ceniony dziennikarz żużlowy jak Bartłomiej Czekański ( którego fanem nie jestem, ale którego w pełni doceniam) używa głównie tego sformułowania . Za chwilę BSI będzie przyznawało "Dzikie Karty" na nowy sezon w GP i zabraknie miejsca dla Janusza Kołodzieja, a wtedy hasło Norweg z polskim paszportem będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Także zostawmy już tego naszego rodaka tak miłującego i noszącego w sercu nasze godło ( wie chociaż jakie mamy godło ??? ) i skupmy się na święcie jaki dzisiaj mamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

GOLLOB MISTRZEM SWIATA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gollob mistrzem. Sędzia skrzywdził Hampela.

PS Holta to Polak więc proszę nie używać terminu Norweg z polskim paszportem. Reprezentuje Polskę a więc jest Polakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z. Purgal
  • Z. Purgal
  • 25.09.2010 12:05

Bardzo proszę redaktorów i komentatorów o nie używanie terminu cyt."Norweg z polskim paszportem", a poprostu reprezentant Polski,Norweg,Rune Holta.
Irytującym dla mnie jest tez przy okazji wywiadów z parkingu nagminne cyt."a zemną jest już.." i te ciągłe pytania o stan toru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.