Facebook Google+ Twitter

Żużel. Kibice do Adamsa: Zostań z nami!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 10:10

Fani Unii po ostatnim meczu skandowali: "Zostań z nami!". Warto żyć dla takich chwil... O kim? O Leigh Adamsie, który doczekał drugiego mistrzostwa Polski z Unią Leszno i zakończył karierę.

 / Fot. Jakub Piasecki/CYFRASPORT / NEWSPIX.PLPRZEGLĄD SPORTOWY: Bardziej udanego zakończenia kariery chyba nie mógł pan sobie wymarzyć. Jak smakuje mistrzostwo Polski?
LEIGH ADAMS: Niezwykle, wspaniale, nigdy nie zapomnę tego dnia. Moje 15 lat startów w barwach Byków zakończyło się jak w bajce. Jeździliśmy w tym sezonie bardzo dobrze i równo. Żaden z zawodników nie zawiódł. Nieczęsto się zdarza, by zespół wygrywał przez cały rok. Pokazaliśmy, że można! Dla mnie był to szczególny rok. Marzyłem, by go zakończyć w mistrzowskiej koronie. Tysiące fanów zgotowało nam niezapomnianą owację. Czuję się spełniony, po dobrze wykonanym obowiązku mogę przejść na sportową emeryturę (śmiech).

PS: Nie zmieni pan decyzji o zakończeniu kariery, choć kibice usilnie do tego namawiają?
Fani po ostatnim meczu skandowali: „Zostań z nami!". Łezka w oku mi się zakręciła. Warto żyć dla takich chwil. Jednak decyzję o zakończeniu kariery podjąłem dużo wcześniej i jest ona nieodwołalna. W październiku ostatni raz wsiądę na motocykl i pożegnam się z kibicami w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka zorganizujemy turniej, na który zaprosiłem swoich przyjaciół z żużlowego toru. Nadeszła chwila, by powiedzieć: koniec ze ściganiem. Ustępuję miejsca młodszym zawodnikom.
(...)
PS: Co miało decydujący wpływ na to, że na 15 lat związał się pan z Lesznem?

Ludzie, środowisko i przyjazna atmosfera. Po nieudanej współpracy z klubem z Lublina byłem mocno rozczarowany i negatywnie nastawiony do polskiej ligi. Postanowiłem jednak spróbować jeszcze raz.

Więcej znajdziesz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

Czytaj na stronie sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.