Facebook Google+ Twitter

Żużel: Mecz sezonu w Gdańsku!

Dzisiejsze spotkanie Lotosu Gdańsk i Polonii Bydgoszcz zapowiada się fascynująco. Obie drużyny zajmują dwa pierwsze spotkania w tabeli I ligi.

Liderem jest Polonia i ma 5 punktów przewagi nad drużyną z nad morza, ale po dzisiejszym spotkaniu przewaga może zostać zniwelowana do zaledwie dwóch punktów. Bo obok 2 punktów za zwycięstwo, do zgarnięcia jest punkt bonusowy. W pierwszym spotkaniu Krzysztof Buczkowski i Emil Sajfutdinov zapewnili swojej drużynie zwycięstwo 48:42 i gdańszczanie, jeśli chcą zdobyć bonus, to muszą zwyciężyć siedmioma punktami.

Do słychać u gospodarzy?

Po mecz z Rybnikiem (porażka 40:50 i utrata punktu bonusowego) nastroje były fatalne, lecz ostatnie spotkanie z Grudziądzem poprawiło atmosferę w drużynie. Mimo wszystko zawodnicy, którzy mieli być liderami, Tomasz Chrzanowski i Krzysztof Jabłoński, nie mogą być pewni miejsca w składzie. Pewniakami są Bjarne Pedersen i Magnus Zetterstroem, którzy w ostatnim spotkaniu na torze przy Długich Ogrodach spisywali się znakomicie. Pewni miejsca mogą być także juniorzy, Damian Sperz i Billy Forsberg. Może trener Sawina „wybaczy” swoim liderom i zaufa im w decydującym momencie? A może ponownie pojadą zmiennicy. Tobias Kroner spisuje się bardzo dobrze na torze w Gdańsku i jego obecność może dać lepszy efekt, niż korzystanie w usług polskich liderów. Pojechać może Charlie Gjedde, który został wypożyczony w trybie natychmiastowym z Zielonej Góry. W ostatnim spotkaniu zdobył tylko 6 punktów, lecz nie odbył wcześniej treningów na torze w Gdańsku. Jeszcze innym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usług Renata Gafurova, lecz wątpię, by ten zawodnik pojechał w tak ważnym meczu.

Jakie nastroje u przyjezdnych?
Od postawy Krzysztofa Buczkowskiego może dzisiaj wiele zależeć. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Krzysztof_Buczkowski_(Mar_2008).jpg
Sytuacja klubu z Bydgoszczy jest korzystniejsza. Pewniacy nie zawodzą i trener Zenon Plech wie, na kogo liczyć. Liderem drużyny jest uczestnik cyklu Grand Prix - Andreas Jonsson. Obok niego najmocniejszym punktem jest Emil Sajfutdinov. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów jeździ doskonale i jego średnia punktowa wynosi ponad 12 punktów. Ale na wyjazdach jeździ słabiej niż na torze w Bydgoszczy. W dobrej formie ostatnio jest także Jonas Davidsson i to on, obok Krzysztofa Buczkowskiego, powinien być kluczowym zawodnikiem spotkania. Bo nie da się ukryć, że to właśnie zdobycze punktowe zawodników z drugiej linii będą decydowały o tym, kto zwycięży w Gdańsku. Pewny występu może być także Rafał Okoniewski, który regularnie zdobywa około 8-10 punktów. W zasadzie jedyną niewiadomą jest, to czy wystąpi Simon Stead, czy może jednak Jacek Gollob. W korzystniejszej sytuacji jest Stead, który dobrze jeździ w Elite League, a Gollob miał dwie szanse na pokazanie się z dobrej strony i dwa razy zawiódł.

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz:
1. Rafał Okoniewski
2. Simon Stead
3. Jonas Davidsson
4. Krzysztof Buczkowski
5. Andreas Jonsson
6. Michał Łopaczewski

Lotos Gdańsk:
9. Magnus Zetterstroem
10. Krzysztof Jabłoński
11. Tobias Kroner
12. Renat Gafurov
13. Bjarne Pedersen
14. Damian Sperz

Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00, lecz ze względu na przewidywane spore zainteresowanie kibice są proszeni o wcześniejsze stawienie się na stadionie. Także otwarta zostanie „ruchoma kasa”, która znajduję się w przed dworcem PKP Gdańsk Główny. Już od 16.00 kibice będą mogli nabyć tam wejściówki.

W ostatnim spotkaniu Polonia zwyciężyła 48:42, a relację z tego spotkania mogliśmy przeczytać również na wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.