Facebook Google+ Twitter

Żużel. Memoriał Smoczyka po raz 61.

W sobotę, 15 października, w Lesznie rozegrana zostanie tegoroczna edycja memoriału A. Smoczyka. Bardzo wyrównana stawka zawodników na czele z Jarosławem Hampelem gwarantuje spore emocje.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedZawody w Lesznie rozgrywane są rokrocznie dla uczczenia pamięci legendy miejscowej Unii Alfreda Smoczyka. Popularny Fred jest pierwszym historycznym indywidualnym mistrzem Polski. Rozgrywany jesienią memoriał jego imienia przez wiele lat odbywał się zwykle w kilka tygodni po finałowym turnieju IMP. Ambicją mistrzów Polski stało się udowodnienie swej wyższości także w silnie obsadzonych zawodach. Zaś ci, którym się w mistrzostwach nie powiodło, szukali w memoriałowych zmaganiach okazji do rewanżu, do pokazania, że porażka w mistrzowskim finale była dziełem przypadku. Tegoroczny turniej to już 61. edycja tej najstarszej imprezy memoriałowej w naszym kraju.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedPrzed rokiem najlepszy okazał się Jarosław Hampel. Kapitan miejscowej Unii również w tym roku zamierza powalczyć o wygraną. Nie zabraknie również pięciu innych zawodników Byków. Na starcie zobaczymy Janusza Kołodzieja, Damiana Balińskiego, Adama Skórnickiego, Tobiasza Musielaka oraz Kamila Adamczewskiego.

Wśród faworytów do wygranej wymienia się również zawodnika Falubazu Zielona Góra Piotra Protasiewicza, wychowanka leszczyńskiego klubu Krzysztofa Kasprzaka oraz Przemysława Pawlickiego i Tomasza Gapińskiego, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się Smoczyku podczas tegorocznego finału mistrzostw Polski.

Początek turnieju o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy na obszerną relacje z tej ciekawie zapowiadającej się imprezy na w24.pl.

Lista startowa 61. memoriału Alfreda Smoczyka:

1. Jarosław Hampel (Unia Leszno)
2. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów)
3. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
4. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
5. Damian Baliński (Unia Leszno)
6. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
7. Adam Skórnicki (Unia Leszno)
8. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
9. Tomasz Gapiński (Polonia Bydgoszcz)
10. Janusz Kołodziej (Unia Leszno)
11. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów)
12. Robert Miśkowiak (PSŻ Poznań)
13. Łukasz Jankowski (Orzeł Łódź)
14. Tobiasz Musielak (Unia Leszno)
15. Przemysław Pawlicki (Polonia Piła)
16. Kamil Adamczewski (Unia Leszno)
R1 Marcin Nowak (Unia Leszno)
R2 Sławomir Musielak (Unia Leszno)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.