Facebook Google+ Twitter

Żużel: Międzynarodowy skład Atlasa

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-24 11:20

Chris Holder będzie zawodnikiem Atlasa - Australijczyk już wybrał, Duńczyk Jesper B. Jensen wciąż negocjuje.

W nadchodzącym sezonie trener Atlasa Marek Cieślak z pewnością nie zapomni języka angielskiego. Ba, będzie go szlifował jak nigdy wcześniej. Skład Atlasa zapowiada się na wybitnie międzynarodowy.

Marek Cieślak (z prawej) i Jason Crump. Fot. Paweł RelikowskiChris Holder jest już nasz. Dwa dni temu dzwonili do mnie z jednego klubu i pytali o niego, ale się spóźnili – przyznaje szkoleniowiec WTS-u.
Przypomnijmy, że 19-letni Australijczyk to jedenasty zawodnik finału IMŚJ w Terenzano. Mocno rekomendował go Jason Crump.
– Ale nie tylko on. Syn mojego kolegi mieszkał w Anglii tam, gdzie Holder jeździł (Isle of Wight). I bardzo go chwalił. To naprawdę fantastyczny, bojowy chłopak – dodaje Cieślak. Jednego takiego już ma – Nicolaia Klindta. Czy wobec tego nie do końca ufa w możliwości Filipa Sitery?
– To nie tak. Wierzę w niego. Patrząc na to, co robił wiosną a jesienią, to już zupełnie inny gość. I też bojowy. W Tarnowie trochę za bardzo szarżował po płotach, aż dostał upomnienie. Pamiętamy jednak, że juniorzy mają wiele imprez i nie zawsze będą w niedzielę do naszej dyspozycji. Poza tym im częściej zdarzają się kontuzje – mówi Cieślak.
A czy będą u nas polscy młodzieżowcy?
– Największy talent, jaki nam się trafił, pochodzi spod Trzebnicy, nazywa się Maciek Janowski i ma 15 lat. Licencję będzie mógł zdobyć dopiero 10 miesięcy. A poza tym u nas wszystkiemu są winne regulaminy. Sztucznie hoduje się mistrzów świata juniorów, podstawia im pod tyłek wszystko co najlepsze, a gdy trzeba później przejść do grona seniorów, to kończy się płaczem – uważa trener WTS-u.
Dodajmy, że podpisu pod kontraktem z WTS-em nie złożył jeszcze duński senior Jesper B. Jensen. Rozmowy trwają.

(WoK)
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.