Facebook Google+ Twitter

Żużel: Mistrz świata kończy karierę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-17 20:10

Mark Loram, indywidualny mistrz świata na żużlu z 2000 roku ogłosił, że kończy karierę. Od dwóch lat 38-letni Anglik leczył poważną kontuzję nogi i nie startował w żadnych zawodach.


Oficjalny portal cyklu Grand Prix cytuje wypowiedź Lorama, który tłumaczy, że w jego wieku trudno myśleć o powrocie na tor po tak ciężkiej kontuzji. "Gdybym miał teraz 34 albo 35 lat, być może byłbym w stanie sobie poradzić z tą przerwą" - tłumaczy powody swojej decyzji Anglik. 12 stycznia Loram skończy 39 lat.

Mark Loram przeszedł do historii jako mistrz świata, który wywalczył tytuł, nie wygrywając ani jednego turnieju cyklu Grand Prix w mistrzowskim sezonie. W roku 2000 prezentował najrówniejszą formę z całej światowej czołówki i to wystarczyło by sięgniąć po złoto.

W polskiej lidze Loram reprezentował barwy klubów z Częstochowy, Ostrowa, Torunia, Bydgoszczy, Rybnika, Gorzowa i Leszna. "Loramski", bo tak nazywali go kibice w Polsce, zostanie w ich pamięci jako wielki wojownik, dla którego nie ma straconych pozycji na torze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.