Żużel na lodzie. Złote Koziołki dla Haralda Simona

W minioną sobotę na poznańskiej Malcie, rozegrany został międzynarodowy turniej w wyścigach motocyklowych na lodzie „O Złote Koziołki”. Gościem specjalnym był trzykrotny mistrz świata na żużlu Jason Crump.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Finallauf_in_der_Eisspeedway-Weltmeisterschaft_2010_in_Innsbruck_%2801%29.jpg&filetimestamp=20101001193Po raz pierwszy w historii poznański tor regatowy Malta, stal się areną motocyklowych wyścigów na lodzie. Mimo nieprzyjemnej pogody blisko dwa tysiące poznaniaków obserwowało ciekawe zmagania szesnastu zawodników.

Największymi gwiazdami turnieju byli uczestnicy zeszłorocznego cyklu Grand Prix: Austriak Harald Simon, Holender Sven Holstein oraz startujący w zeszłorocznym cyklu z dziką kartą Grzegorz Knapp. Do rywalizacji o czołowe miejsca włączył się również młody Niemiec Stefan  / Fot. logoPletschacher.

Do wyścigu finałowego awansowali : Grzegorz Knapp, Harald Simon, Stefan Pletschacher i Sven Holstein. Start pewnie wygrał Polak, który długo przewodził w wyścigu.
Tuż za nim jechał czekając na drobny błąd Simon, który wykorzystał rozluźnienie reprezentanta Polski i na ostatnim łuku zdołał go wyprzedzić zostając zwycięzcą poznańskiego turnieju.
Drugi z biało-czerwonych Mirosław Daniszewski, zaprezentował się słabo i zajął ostatecznie czternaste miejsce.