Facebook Google+ Twitter

Żużel. Piątka Polaków w GP Challenge!

Z sobotnich trzech turniejów półfinałowych eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix awans do finału, który rozegrany zostanie dwudziestego sierpnia w szwedzkiej Vetlandzie wywalczyło pięcioro biało- czerwonych.

Krzysztof Buczkowski / Fot. Szymon Szar Trzy turnieje półfinałowe rozegrane zostały na torach w Łotewskim Daugavpils, chorwackim Gorican oraz we włoskim Lonigo. Awans do Grand Prix Challenge, który zaplanowano na 20 sierpnia w Vetlandzie uzyskiwała czołowa szóstka zawodników.

Na starcie do walki o udział w finalowej rozgrywce, z której trzech najlepszych wywalczy przepustki do przyszłorocznego cyklu Grand Prix stanęło ośmioro Polaków.

W Daugavpils świetnie spisał się Krzysztof Buczkowski oraz Krzysztof Kasprzak. Drugie miejsce zajął popularny Buczek, a trzeci po wygranej w wyścigu dodatkowym był Kasper. Niestety przepustki do finału nie udało się wywalczyć trzeciemu reprezentantowi biało-czerwonych - Adrianowi Miedzińskiemu, który z dorobkiem 7. punktów sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Turniej zakończył się wygrana reprezentanta Szwecji Petera Ljunga.

Klasyfikacja końcowa w Daugavpils:

1. Peter Ljung (Szwecja) - 13 (3,2,3,3,2)
2. Krzysztof Buczkowski (Polska) - 11 (1,2,3,2,3)
3. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 10+3 (1,2,2,3,2)
4. Simon Gustafsson (Szwecja) - 10+2 (3,3,0,1,3)
5. Wiktor Gołubowskij (Rosja) - 10+1 (1,3,3,3,0)
6. Hans Andersen (Dania) - 10+0 (2,3,1,2,2)
...
8. Adrian Miedziński (Polska) - 7 (0,1,2,1,3)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BRAWA NALEZA SIE DLA KRZYSZTOFA BUCZKOWSKIEGO SZKODA MIEDZINSKIEGO KASPRZAK COS JAKBY OSLAP POPROSTU FORMA MU SPADLA ALE JEST W CZOLOWCE.OGULNIE JEST DOBRZE ALE MOGLO BY BYC LEPIEJ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.