Facebook Google+ Twitter

Żużel. Pogrom na torze w Lublinie. KMŻ rozgromił Kolajarza Rawicz

Żużlowcy Lubelskiego Węgla KMŻ rozgromili Kolejarza Rawicz 67:19 w zaległym meczu II ligi żużlowej.

Po niedzielnym remisie w Rawiczu (także w zaległym spotkaniu) żużlowcy KMŻ musieli wygrać, by nadal liczyć się w walce o bezpośredni awans do I ligi. Na torze przy al. Zygmuntowskich w Lublinie ujrzeliśmy Karola Barana, którego zabrakło we wczorajszym spotkaniu ze względu na karę, jaką otrzymał w meczu z Łódzkim Orłem. W drużynie KMŻ z kolei zabrakło Adriana Rymela, który kilka dni temu uległ groźnemu wypadkowi podczas spotkania Premier League w Edynburgu. Czech w piątek przeszedł operację kręgów szyjnych.

Przebieg poniedziałkowego spotkania różnił się zdecydowanie od niedzielnego meczu w Rawiczu. Dominacja Lubelskiego Węgla nie podlegała dyskusji, od pierwszego do ostatniego biegu. W pierwszym biegu zwyciężył Tomasz Rempała, przed Lukasem Drymlem oraz jadącym w zastępstwie za Sebastiana Aldena, Marcinem Nowaczykiem. Na końcu linię mety minął Wiktor Gołubowskij.

W biegu juniorskim upadł wychowanek KMŻ Arkadiusz Jendrej. W powtórce najlepszy był Kostro, przed Musielakiem i Łozowickim. Niezwykła sytuacja na torze miała miejsce w biegu trzecim. Po zderzeniu dwóch zawodników z Rawicza, jeden z nich został wykluczony, drugi natomiast nie był w stanie jechać w powtórce. Do powtórki stanęli zatem jedynie Tomasz Piszcz i Mariusz Puszakowski. Pierwszy linię mety minął popularny „Puzon”.

Po trzech biegach w Lublinie było 13:4, a po czterech - 18:5, bowiem para Baran/Kostro pewnie pokonała parę Nowaczyk/Musielak. Do biegu piątego nie stawił się Tomasz Łukaszewicz. Mariusza Puszakowskiego i Tomasza Piszcza oddzielił na linii mety Wiktor Gołubowskij. Lublinianie prowadzili 22:7.

W biegu szóstym jechali tylko żużlowcy KMŻ, ponieważ Łukaszewicz i Łozowicki nie byli w stanie brać udziału w wyścigu. Zwyciężył Baran przed Kostro. W biegu siódmym Dryml i Rempała nie dali najmniejszych szans Musielakowi i Nowaczykowi.

Jedyny wygrany przez żużlowca Kolejarza bieg, to bieg ósmy. Wiktor Gołubowskij wyprzedził Barana, Kostro i Musielaka. W biegu dziewiątym ponownie jechali tylko żużlowcy z Lublina. Na mecie pierwszym był Lukas Dryml, przed Tomaszem Rempałą.

W biegu 10. Tomasz Piszcz pewnie zgarnął trzy punkty. Drugi był Tobiasz Musielak, trzeci Mariusz Puszakowski. Ponownie bez punktów Nowaczyk. Ostatnie pięć biegów Lubelski Węgiel KMŻ wygrał zdecydowanie, kolejno: 5:1, 3:2, 5:1, 5:1, 5:1 a cały mecz 67:19.

Zawodnicy Lubelskiego Węgla udowodnili, że ich celem jest awans do I ligi. Po wczorajszej wpadce w Rawiczu (45:45), dziś zaprezentowali się o klasę lepiej. Swoją wartość dla zespołu potwierdził Karol Baran. Świetnie pojechał Lukas Dryml, który zdobył komplet punktów.

Lublinianom pozostały dwa spotkania. W niedzielę, na torze przy al. Zygmuntowskich podejmować będą Ostrovię Ostrów Wielkopolski. W ostatniej kolejce rundy finałowej, w następną niedzielę, Lubelski Węgiel KMŻ uda się do Łodzi na spotkanie z miejscowym Orłem. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ostatnie spotkanie ustali końcową kolejność. Drużyna, która wygra, awansuje bezpośrednio do I ligi, przegrany, pojedzie w barażu. Trudno bowiem zakładać, że KMŻ przegra u siebie z Ostrovią, lub Orzeł nie sprosta na wyjeździe Rawickim "Niedźwiadkom".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.