Facebook Google+ Twitter

Żużel. Polacy mistrzami świata!

W rozegranym dzisiaj finale Drużynowego Pucharu Świata złoty medal zdobyła, po ciężkiej walce, reprezentacja Polski, broniąc tym samym tytułu wywalczonego przed rokiem. Srebro przypadło gospodarzom Duńczykom. Brąz dla Szwecji.

Pierwotnie zawody miały być rozegrane w sobotę, jednak z powodu stale padającego deszczu, który zmienił tor w Vojens w błoto Jury przełożyło zawody na niedzielę. Pomimo intensywnych opadów, jakie przeszły przez Vojens, w niedzielny poranek gospodarzom udało się doprowadzić tor do stanu, który pozwalał na rozegranie zawodów.

Dzisiejszy finał po bardzo wyrównanej walce z gospodarzami zakończył się  / Fot. logowygraną biało-czerwonych, których do wygranej poprowadził kapitan Tomasz Gollob. Polska reprezentacja została najlepszą drużyną świata, zdobywając złote medale i po raz czwarty trofeum Ole Fundina, czego nie udało się wcześniej dokonać wcześniej żadnej reprezentacji. Brązowy medal również po ciekawej walce zdobyła Szwecja, wyprzedzając Wielką Brytanię.

Turniej rozpoczął się od wygranej Duńczyka Kennetha Bjerre, który po bardzo dobrym starcie w pierwszym łuku zamknął wszystkich rywali, w tym Rune Holtę, i niezagrożenie zdobył trzy punkty. Pierwsza seria startów dla biało-czerwonych to przede wszystkim kontrowersyjne wykluczenie Tomasza Golloba, który w czwartym biegu dnia został lekko trącony, w pierwszym łuku upadł na tor, za co został wykluczony. Kolejne dwa wyścigi to dwa zera reprezentantów Polski. Najpierw po słabym stracie Adrian Miedziński mimo ataków na dystansie nie zdołał zdobyć żadnych punktów. Następnie w biegu kończącym pierwszą serię Janusz Kołodziej wypchnięty przez Andersena na pierwszym łuku również przywiózł zero. W efekcie po pierwszej serii Polska zajmowała ostatnie, czwarte miejsce, tracąc do prowadzących Szwedów siedem "oczek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Z Kołodziejem piłem na półmetku i studniówce, Gollob był sąsiadem moim i też wychylić się coś zdarzyło, to i cieszę się potrójnie :)
Unia Tarnów rulez, choć to nie te czasy już :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry materiał Szymonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Jesteśmy z was dumni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale były nerwy... ale takie coś kibice lubią!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Polacy !!! Wielki sukces całej piątki , ale też trenera Marka Cieślaka !!! Teraz czekamy na dalsze sukcesy w Grand Prix. To może być złoty rok polskiego żużla !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska króluje w tych rozgrywkach :)

Medaliści i miejsca Polski w Drużynowym Pucharze Świata:

2001 - Australia, Polska, Szwecja
2002 - Australia, Dania, Szwecja (4. Polska)
2003 - Szwecja, Australia, Dania (4. Polska)
2004 - Szwecja, W.Brytania, Dania (4. Polska)
2005 - Polska, Szwecja, Dania
2006 - Dania, Szwecja, W.Brytania (5. Polska)
2007 - Polska, Dania, Australia
2008 - Dania, Polska, Szwecja
2009 - Polska, Australia, Szwecja
2010 - Polska, Dania, Szwecja

Jak na razie tytuły mistrzowskie mają więc: Polska (4), Dania (2), Szwecja (2) i Australia (2).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.