Facebook Google+ Twitter

Żużel. Polscy żużlowcy wystarują w mistrzostwach świata!

Polski Związek Motorowy wydał zgodę na starty polskich żużlowców w międzynarodowych zawodach, w tym w cyklu Grand Prix i Drużynowym Pucharze Świata. Biało-czerwoni będą w nich zmuszeni występować na motocyklach z nowymi kontrowersyjnymi tłumikami.

Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła udział Polaków w zawodach organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) oraz Europejska Unie Motocyklowa (UEM). Odbędą się również planowane wcześniej w Polsce turnieje cyklu Grand Prix oraz baraż i finał DPŚ.

 / Fot. Szymon Szar Spór dotyczy nowych tłumików, których wprowadzenie zarządziła od tego sezonu międzynarodowa federacja. Mają one znacząco redukować hałas. Na stosowanie tego sprzętu nie chcą się zgodzić polscy żużlowcy, argumentując, że nowe tłumiki znacznie obniżają moc silników, a ich stosowanie jest niebezpieczne i może prowadzić do upadków. FIM jednak nie podziela zdania Polaków.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyW polskich ligach nadal będą obowiązywały wyłącznie stare tłumiki. W krajowych zawodach pod kierownictwem FIM i UEM - nowe.

 / Fot. logo Do startu zostali dopuszczeni również juniorzy w rundzie kwalifikacyjnej indywidualnych mistrzostw świata w niemieckim Herxheim 17 kwietnia i mistrzostw Europy w Stralsund 30 kwietnia. FIM poinformowała jednak, że miejsca przypadające Polsce w Herxheim są już rozdysponowane innym federacjom. W sprawie Stralsundu decyzja jeszcze nie zapadła.

Poniedziałkowa decyzja polskich władz oznacza, że w międzynarodowych zawodach będą mogli startować polscy żużlowcy, którzy kwestionują bezpieczeństwo używania nowych tłumików. Nadal jednak nie są rozpatrywane wnioski zawodników o starty w ligach zagranicznych, w których obowiązują nowe tłumiki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.