Facebook Google+ Twitter

Żużel. Polska w finale Pucharu Świata!

Zwycięstwem biało-czerwonych zakończył się półfinał Drużynowego Pucharu Świata, który rozegrany został na torze w angielskim Kings Lynn. Tym samym podopieczni Marka Cieślaka uzyskali bezpośredni awans do finału, który w najbliższą sobotę odbędzie się na torze w Gorzowie. Wielka Brytania i Rosja, które zajęły drugą i trzecią lokatę, pojadą w najbliższy czwartek w barażu.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Lech MuszyńskiReprezentanci Polski mieli dzisiaj nieco ułatwione zadanie. Z powodu różnych perturbacji wyraźnie osłabiona była ekipa Rosji. Sborna, jak można było się spodziewać, nie odegrała w tym turnieju większej roli. W ten sposób na pierwszy plan wysunęła rywalizacja o zwycięstwo pomiędzy Polakami a gospodarzami turnieju, które dawało bezpośredni awans do finału DPŚ w Gorzowie Wlkp. Czesi natomiast bardzo chcieli powalczyć z Rosją o miejsce w czwartkowym barażu.

Biało-czerwoni nie zaczęli zawodów zbyt dobrze. Kapitan naszej kadry Gollob przegrał w pierwszym biegu z Chrisem Harrisem, a w trzecim Jarosław Hampel musiał uznać wyższość Siergieja Darkina i Edwarda Kennetta. Sygnał do ataku dał Janusz Kołodziej, który wygrał trzeci wyścig. Jego wyczyn w kolejnych startach skopiowali Piotr Protasiewicz i Krzysztof Kasprzak.

Kolejna część zawodów to prawdziwy popis jazdy Polaków. Brytyjczycy nie wykorzystali Jokera w biegu ósmym. Scott Nichols przewrócił się na pierwszym łuku i nie zdobył żadnych punktów. W trzeciej serii najpierw Harris w piękny sposób na ostatnich metrach wyprzedził Tomasza Golloba, a następnie Kennett uporał się z Kołodziejem. To spowodowało, że Brytyjczycy tracili do nas dziesięć punktów, co dawało im jeszcze szanse na podjecie walki o wygraną.

Kolejne wyścigi to jednak pełna kontrola ze strony Polaków, którzy przed ostatnią serią biegów mieli aż trzynaście punktów przewagi nad Brytyjczykami i brakowało jeszcze nam tylko trzech oczek, aby wygrać półfinał. Kolejne zwycięstwa Golloba i Kasprzaka oraz drugie pozycje Kołodzieja i Protasiewicza, a także punkt Hampela spowodowały, że Polska Husaria niezagrożenie wjechała do finału. Koncertowo pojechał w całym półfinale Krzysztof Kasprzak, który zdobył komplet 15 punktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ok.tak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.