Facebook Google+ Twitter

Żużel. Polski mecz Elite League!

W czwartkowy wieczór w ramach rozgrywek Brytyjskiej Elite League w Birmingham, miejscowy Brummies zmierzy się z zespołem Peterborough Panters. Na torze zobaczymy miedzy innymi trzykrotnego mistrza świata Nickiego Pedersena oraz trójkę Polaków.

 / Fot. Szymon Szar Gospodarze w zeszłorocznym sezonie awansowali do Elity. Miejscowi włodarze chcąc utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek zakontraktowali mającego za sobą bardzo dobry miniony sezon z zespołem Pszczół z Coventry, Krzysztofa Kasprzaka, Daniela Nermarka oraz mlodego Niemca Kevina Wolberta. Niestety Kasper po słabszych wynikach swojego polskiego klubu z Tarnowa, otrzymał zakaz startów na Wyspach Brytyjskich przez blisko miesiąc, co bardzo osłabiło drużynę z Birmingham. Po powrocie do zespołu Krzysiek nie może odnaleźć jednak formy sprzed przerwy. Gospodarze bardzo liczą, że właśnie w najbliższym meczu nastąpi przełamanie Polaka.

Właściciele zespołu z Peterborough po dobrym zeszłym sezonie, wyraźnie nabrali apetytów na jeszcze lepszy wynik w tegorocznych rozgrywkach i przed sezonem skład wzmocnili trzykrotnym mistrzem świata Duńczykiem Nickim Pedersem. Do zespołu dołączył też młodzieżowy reprezentant Polki Kacper Gomólski, którego jednak z powodu kontuzji nie zobaczymy w czwartek na torze oraz Norbert Kościuch. W ekipie Panter na co dzień występuje również już drugi sezon Krzysztof Buczkowski, który nadzwyczaj dobrze poczyna sobie na trudnych technicznie angielskich torach.

Faworytem meczów wydają się przyjezdni. Jednak to gospodarze maja atut w postaci własnego toru i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony wygradzając mecz, co zwiastuje na kameralnym stadionie Perry Barr spore emocje. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom powinniśmy być świadkami ciekawego widowiska.

Początek meczu o godzinie 19.30 czasu miejscowego. Zapraszamy serdecznie na relacje na lamach w24.pl


Birmingham Brummies: Krzysztof Kasprzak, Ulrich Ostergaard, Ben Barker, Danny King, Daniel Nermark, Kevin Wolbert, Claus Vissing.

Peterborough Panthers: Nicki Pedersen, Linus Sundstrom, Troy Batchelor, Krzysztof Buczkowski, Norbert Kościuch, Richard Lawson.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.