Facebook Google+ Twitter

Żużel: powtórka z rozrywki, czyli Wrocław kontra Toruń

Dzisiaj na torze we Wrocławiu dojdzie do rozegrania 1. spotkania w ramach play off. Miejscowy Betard będzie podejmować te samą ekipę, z którą przed tygodniem przegrał. Do stolicy Dolnego Śląska zawita Unibax Toruń. Początek meczu o godz.19.

Dzisiejsza potyczka wrocławian z torunianami idzie już o dużo większą stawkę niż to było przed tygodniem. Jest to bowiem mecz w ramach rundy play off, której rozstrzygnięcia zadecydują o podziale medali. Obie ekipy zdają sobie z tego sprawę, dlatego to co działo się przed tygodniem nie ma już żadnego znaczenia.

Torunianie po dwóch zwycięstwach z rzędu złapali drugi oddech. Wszyscy w grodzie Kopernika wierzą, że spowoduje to, iż ekipa Unibaksu powalczy jeszcze w tym sezonie o najwyższe laury. Niestety dla gości w ich składzie zabraknie Hansa Andersena, który doznał kontuzji w rozegranej wczoraj rundzie Grand Prix w szwedzkiej Mallili. W jego miejsce zapewne pojedzie Darcy Ward, który wystąpi w parze z Adrianem Miedzińskim. Pod numerami 1. i 2., menadżer Jacek Gajewski desygnował do boju Chrisa Holdera i Wiesława Jagusia. Natomiast pod numerem 5. pojedzie Ryan Sullivan, juniorami będą Michael Jepsen Jensen oraz awizowany w składzie Łukasz Przedpełski lub Emil Pulczyński. Czy toruńskie Anioły powtórzą sukces z przed tygodnia? Z pewnością zadanie będzie trudne, ponieważ goście wystąpią osłabieni, ale w play off wszystko jest możliwe.

Gospodarze, którzy po minionej porażce nie kryli niezadowolenia, tym razem będą chcieli się zrewanżować i przed spotkaniem w Toruniu uzyskać kilkunastopunktową zaliczkę. Taki obrót sprawy mają zapewnić ekipie z Dolnego Śląska ich liderzy, Jason Crump i Kenneth Bjerre, którzy jeszcze wczoraj ścigali się w rundzie Grand Prix. Kibice we Wrocławiu liczą także mocno na Macieja Janowskiego, który przed tygodniem wypadł mizernie. Na dobry występ liczy także Piotr Świderski, który w meczu z 8 sierpnia był najlepszym jeźdźcem wrocławian. Do tego trzeba jeszcze dodać nieobliczalnego Leona Madsena i Denisa Anderssona. Jeśli Betard chce wyjść z tego dwumeczu jako jedna z ekip, która zakwalifikuje się dalej to z pewnością dzisiejszy mecz będzie dla nich szalenie ważny. Wrocławianie muszą powalczyć o wysokie zwycięstwo tak, aby na MotoArenie w Toruniu cieszyć się z końcowego rezultatu w tej parze.

Awizowane składy:

Betard WTS Wrocław
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. Piotr Świderski
12. Leon Madsen
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

Unibax Toruń
1. Chris Holder
2. Wiesław Jaguś
3. Adrian Miedziński
4. Hans Andersen
5. Ryan Sullivan
6. Łukasz Przedpełski

Początek meczu: godz. 19.00
Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.