Facebook Google+ Twitter

Żużel. Przed Grand Prix Europy w Lesznie

Sezon ligowych zmagań trwa w najlepsze. Czas więc na zawody na najwyższym światowym poziomie. 24 kwietnia na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie rusza kolejny, XVI cykl turniejów wyłaniających indywidualnego mistrza świata na żużlu.

 / Fot. Oficjalne logo Speedway Grand PrixTor miejscowej Unii uważany jest za najszybszy i jednocześnie za najbezpieczniejszy na świecie. Organizatorzy obiecują, że po raz kolejny zostanie przygotowany tak, by widowisko było jak najlepsze i a widzowie mogli oglądać pasjonujące pojedynki w każdym wyścigu.

Grand Prix Europy w tym mieście odbywa się po raz trzeci. Poprzednie turnieje zdominowali Australijczycy Leigh Adams (2008 rok) i Jason Crump (2009). W tym sezonie ten pierwszy zrezygnował z reprezentowania kraju kangurów.

O drugą wygraną z rzędu na tym obiekcie natomiast będzie się starał Crump, którego eksperci po raz kolejny stawiają w roli jednego z głównych faworytów do zdobycia końcowego mistrzostwa.

A faworytów, przynajmniej do zwycięstwa w najbliższym turnieju zdaje się być sporo. Znakomicie zapowiada się walka weteranów w postaci Tomasza Golloba, Nickiego Pedersena, Grega Hancocka czy choćby wspomnianego Jasona Crumpa, między młodymi, nie mniej utalentowanymi jeźdźcami. Rywalizację od samego początku do końca zapowiada Rosjanin Emil Sajftdinow, rewelacja zeszłorocznego cyklu, w końcu wicemistrz świata. Obok niego, przez władze Komisję Grand Prixdo walki desygnowany został inny, głodny sukcesu młodzieniec – Tai Woffinden. Nie bez szans pozostawia się drugiego z reprezentantów Australii, młodziutkiego Chrisa Holdera.

Nie wolno zapominać również o innych. Ostatecznie na kolejny sezon walki na najwyższym poziomie zdecydował się Norweg reprezentujący Polskę, Rune Holta a szansę daną przez organizatorów będzie chciał z pewnością wykorzystać Duńczyk Hans Andersen (nominacja Komisji GP).

Prócz Rune Holty w Lesznie zaprezentuje się jeszcze trójka Polaków. Niezwykle bojowo nastawiony jest Tomasz Gollob, który sam przyznaje, że czuje się świetnie i przeżywa drugą młodość. Takowej nie potrzebuje Jarosław Hampel, który na pewno będzie bardzo szybki
na swoim "domowym" torze. W tej samej sytuacji będzie Janusz Kołodziej, który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Lista startowa:
1. Jason Crump
2. Tomasz Gollob
3. Emil Sajfutdinow
4. Greg Hancock
5. Andreas Jonsson
6. Nicki Pedersen
7. Rune Holta
8. Kenneth Bjerre
9. Fredrik Lindgren
10. Hans Andersen
11. Magnus Zetterstrom
12. Chris Holder
13. Jarosław Hampel
14. Chris Harris
15. Tai Woffinden
16. Janusz Kołodziej (dzika karta)
Rez. 17. Maciej Janowski
Rez. 18. Damian Baliński

Początek spotkania 24 kwietnia (sobota) o godz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Początek spotkania o godz. 19.00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.