Facebook Google+ Twitter

Żużel. Przyjaciele Tomasza Golloba

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 10:27

Żużel to sport zespołowy. Tomasz Gollob stojąc w sobotę na podium w Terenzano dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia przez niego tytułu mistrza świata.

 / Fot. Paweł Wilczyński/CYFRASPORT / NEWSPIX.PLTym, którzy na co dzień kryją się w cieniu a dają od siebie Gollobowi coś niezbędnego. Biznesmen Grzegorz Ślak i prezes Caelum Stali Gorzów Władysław Komarnicki gwarantują zawodnikowi stabilność finansową. Układ między nimi a Gollobem nie jest jednak czysto biznesowy. Komarnicki często nazywa żużlowca przyjacielem. Ślaka w towarzystwie Golloba można czasem spotkać na meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów w Londynie lub Barcelonie.

- Gdyby nie doktor Ślak, dawno porzuciłbym żużel - mówi Gollob o człowieku, który w najtrudniejszym dla niego okresie wierzył w jego sukces i pompował ogromne pieniądze w zakup maszyn. Komarnicki z kolei przekonał wielu sponsorów, by w tym roku zainwestowali w przygotowanie sprzętu zawodnika do Grand Prix.

Najważniejszy klient

Motocykle stanowią wielki atut Golloba. Zawdzięcza go współpracy z tunerem Janem Anderssonem. Panowie szybko przypadli sobie do gustu. Szwed potrzebował zaufanego żużlowca, który pomoże mu wyrobić nazwisko. Gollob chciał mieć oddanego mechanika, który nie będzie traktował go jak królika doświadczalnego do testowania sprzętu dla ważniejszych klientów, co zdarzało się w przeszłości. Efekt współpracy przeszedł najśmielsze wyobrażenia. Dzisiaj nikt nie potrafi dogonić Polaka.

Menadżer Tomasz Gaszyński i mechanik Wojciech Malak to najbardziej zaufane osoby z teamu. - Będę z Tomkiem tak długo, jak długo on będzie jeździł na żużlu - deklaruje Gaszyński, który znakomicie poukładał sprawy związane z logistyką. Potrafi też załatwić kontrakt reklamowy. Jest pracowity i dyskretny. Te same cechy posiada Malak. - W dodatku rozumiemy się bez słów - opowiada Gollob.

Więcej znajdziesz w dzisiejszym „ Przeglądzie Sportowym"

Czytaj także:
Żużel: Stary Byk płacze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.