Facebook Google+ Twitter

Żużel. Rafał Dobrucki kończy karierę

Potwierdziły się niestety prognozy dotyczące dalszej kariery Rafała Dobruckiego. Popularny "Rafi" w obliczu kontuzji postanowił zakończyć swoją przygodą ze startami na żużlu.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Rafi na żużlowym owalu zadebiutował w 1993 roku. Przez osiemnaście lat kariery zawodniczej uczestniczył w wielu upadkach, zawsze jednak wracał na tor. Inaczej jest w tym przypadku. Po kontuzji jakiej nabawił się się 8 maja, kiedy doznał pęknięcia dwóch kręgów, zdecydował się zakończyć sportową karierę. Niewiarygodny talent Dobruckiego pozwolił mu osiągnąć bardzo wiele w sporcie żużlowym, jednak nie aż tak wiele jak można się było spodziewać.

Wychowanek pilskiej Polonii talent do jazdy na żużlu odziedziczył po swym ojcu Zdzisławie, który w latach siedemdziesiątych był czołowym żużlowcem naszego kraju. W Grodzie Staszica zdobył w tym czasie między innymi pięć medali drużynowych mistrzostw Polski, w tym najcenniejszy -złoty w 1999 roku.
W 2002 roku przeniósł się do drużyny Unii Leszno. W czasie czteroletnich startów w wielkopolskim klubie zdobył jeden krążek rangi mistrzowskiej. Rok później na stadionie im. Alfreda Smoczka, w parze Krzysztofem Kasprzakiem
okazali się bezkonkurencyjni w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Po sezonie 2006 po raz drugi Dobrucki postanowił zmienić barwy klubowe i podpisał kontrakt w Rzeszowie. Drużyna Marmy Rzeszów miała wtedy poważne aspiracje na walkę o jeden z medali. Rafał wraz Duńczykiem Nicki Pedersenen był jednym z liderów zespołu który zasłużenie zdobył brązowy medal.Trzy lata temu Dobrucki jak się ukazało po raz ostatni w karierze zmienił barwy klubowe na plastron z Myszką Miki i stał się jednym z liderów zielonogórskiej drużyny, z która zdobył w ostatnich dwóch sezonach złoty i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

Największymi sukcesami indywidualnymi na arenie międzynarodowej zawodnika Falubazu są: tytuł indywidualnego wicemistrza świata juniorów wywalczony w Mseno w roku 1997 oraz awans i starty do Grand Prix w sezonie 2000. Na krajowych torach zdobył złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz dwa brązowe medale w seniorach.

W lidze szwedzkiej Dobruc reprezentował Hammarby Sztokholm, a w Danii występował w drużynie Brovst.

9 października o godzinie 15.00 w Zielonej Górze odbędzie się jego pożegnalny turniej. Swoją obecność podczas zawodów potwierdzili już Greg Hancock, Jarosław Hampel, Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek, Adam Skórnicki, Rafał Okoniewski, Matej Zagar, Grzegorz Zengota, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Tomasz Jędrzejak oraz Robert Kościecha

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.