Facebook Google+ Twitter

Żużel. Startuje cykl Grand Prix! Na początek Nowa Zelandia!

W sobotę 31 marca turniejem Auckland zostanie zainaugurowany tegoroczny sezon żużlowego cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy świata po raz pierwszy w historii powalczą o pierwsze punkty w Nowej Zelandii. W stawce szesnastu zawodników jest dwóch biało-czerwonych Jarosław Hampel i Tomasz Gollob.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Od ostatniej soboty marca miłośnicy żużla na nowo będą mogli ponownie emocjonować się walką o tytuł indywidualnego Mistrza Świata. Wybór odległego Auckland w Nowej Zelandii jako gospodarza jednego z turniejów żużlowego GP był zaskoczeniem niemal dla wszystkich kibiców. Lokalizacja nie jest jednak przypadkowa. Jest to efekt strategii, mającej za zadanie rozszerzenie serii SGP o miasta poza Europą. W przyszłości śladem Formuły 1 planowane są organizacje zawodów o mistrzostwo świata w tak egzotycznych dla speedwaya krajach jak Indie, Chiny, Australia czy Malezja. Tytułu zdobytego w poprzednim roku będzie bronił Greg Hancock. Amerykanin okazał się wówczas lepszy od Andreas Jonssona i Jarosława Hampela. Drugi z Polaków Tomasz Gollob po znakomitym poczatku rywalizacji w zeszłym sezonie w drugiej części miał spore kłopoty ze sprzętem. I ostatecznie kapitan naszej drużyny zajął piąte miejsce. Tuz za podium zameldował się trzykrotny mistrz świata Australijczyk Jason Crump.

 / Fot. Tomasz Gollob, Mateusz Młynek Również w tegorocznej rywalizacji wyżej wspomniana piątka powinna rozdawać karty na torze. Bardzo wysoką formę u progu sezonu prezentuje Emil Sajfutdinow, który wygrał w minioną sobotę Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie. Ostatniego słowa nie powiedzieli zapewne również nie mogący odnaleźć formy sprzed kliku lat Nicki Pedersen oraz jego rodak Kenneth Bjerre. Szefowie cyklu długo poszukiwali zastępców za Piotra Protasiewicza i Darcy Warda, który zrezygnowali z walki o medale na rzecz jazdy w polskiej Speedway Ekstralidze. Za popularnego Protasa pojedzie Peter Ljung,a za niezwykle utalentowanego Darcy Warda zobaczymy powracającego do cyklu Hansa Andersena.

W Polsce kibice zobaczą trzy rundy tych elitarnych rozgrywek. Zawody odbędą się 28 kwietnia w Lesznie, 23 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim i na koniec całego sezonu 6 października w Toruniu. W mieście Kopernika odbędzie się też finał Grand Prix i zostaną wręczone medale indywidualnych Mistrzostw Świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.