Facebook Google+ Twitter

Żużel. Stratuje Enea Speedway Ekstaliga - najlepsza liga świata!

Jak co roku, w poniedziałek wielkanocny startują rozgrywki Polskiej Ekstraligi Żużlowej. Po zmianach regulaminowych, tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Tytułu najlepszej drużyny w kraju broni Falubaz Zielona Góra.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedWładze Enea Speedway Ekstraligi wprowadziły przed tegorocznym sezonem istotną zmianę regulaminową. W wyniku, której w meczu ligowym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, może wystartować tylko jeden pełnoprawny uczestnik Grand Prix.

To spowodowało, że wśród klubów znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na dobrze punktujących zawodników, nie startujących w cyklu. Dlatego też kilku zawodników mających w planach starty w indywidualnych mistrzostwach świata musiało wybrać występy w klubach niższej ligi (Hans Andersen) bądź zrezygnować z udziału z tegorocznej rywalizacji o tytułu najlepszego na świecie (Piotr Protasiewicz, Darcy Ward).

Greg Hancock / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedW sytuacji takich zmian regulaminowych najciekawsze składy udało się skompletować zespołom Unii Tarnów, Falubazowi Zielona Góra, Unii Leszno oraz Stali Gorzów. Włodarze tarnowskich jaskółek ściągnęli do siebie aktualnego mistrza świata seniorów Grega Hancocka i juniorów Macieja Janowskiego, zdolnego Kacpra Gomólskiego. Do zespołu wrócił wychowanek Janusz Kołodziej. Do tego klub byłych drużynowych mistrzów Polski poprowadzi charyzmatyczny trener Marek Cieślak.

Mistrzowie Polski z Zielonej Góry, pomimo że stracili Hancocka i trenera Cieślaka, utrzymali swój trzon zespołu. W klubie z Myszką Miki na plastronie nadal będą bowiem startować Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek oraz pozyskany Rune Holta. To stawia zespół z ulicy Wrocławskiej jako głównego z pretendentów do złota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W porzo.! Tasma w gore,.Poszli z rykiem .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.