Facebook Google+ Twitter

Żużel. Turniej dla Phila Morrisa w Birmingham

W czwartek na torze Brummies w Birmingham odbędzie się pożegnalny turniej byłego zawodnika miejscowego klubu Phila Morrisa. W zawodach zobaczymy trzykrotnego mistrza świata Jasona Crumpa oraz całą czołówkę brytyjskich zawodników.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Przez dwadzieścia lat kariery sympatyczny Walijczyk startował miedzy innymi w Birmingham w latach 2008- 2009 i to właśnie na Perry Barr Stadium Phil postanowił pożegnać się z kibicami speedwaya. Wcześniej Morris spędził wiele lat spędził w Reading Racers, gdzie w roku 2002 zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Premier League, a wraz z Dannym Birdem w roku 2004 wygrał mistrzostwa par Premier League, odnosząc swoje największe sukcesy. W swojej długiej karierze Morris doznał wielu groźnych urazów. W 2008 roku doznał poważnych obrażeń wewnętrznych w katastrofie w Mildenhall na początku kwietnia, a po powrocie zwichnął bark w Rye House. W 2009 roku startował w barwach Stoke Potters w Premier League, jednak po kilku ciężkich upadkach, miedzy innymi w Workington, odnowiła się stara kontuzja barku i za radą lekarzy został zmuszony do wycofania się z czynnego uprawiania czarnego sportu.

W czwartkowy wieczór w Birmingham zobaczymy dobrego przyjaciela jutrzejszego jubilata trzykrotnego mistrza świata Australijczyka Jason Crumpa oraz czołówkę Brytyjskiego żużla Chrisa Harrisa, Taia Woffindena, Bena Barkera i Lewisa Bridgera oraz Lee Richardsona.

Turniej główny rozgrywany będzie w formie meczu, w którym zmierza się TEAM GB oraz WORLD All-Stars. Na torze zaprezentują się także młodzi Birmingham Bulls i Stoke Potters oraz odbędzie się kilka pokazowych wyścigów młodych adeptów czarnego sportu w pojemności 250cc.

TEAM GB SELECT: Chris Harris, Lewis Bridger, Tai Woffinden, Ben Barker, Lee Richardson, James Wright, Danny King. Team Manager: Nożyce Ivan.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.