Facebook Google+ Twitter

Żużel. W sobotę Grand Prix Chorwacji

W najbliższy weekend w Gorican rozegrana zostanie dziesiąta odsłona tegorocznego cyklu Grand Prix Chorwacji. Do małego miasteczka zjadą bowiem najlepsi żużlowcy świata, aby walczyć o kolejne punkty GP.

Gorican po raz drugi w historii będzie gościć żużlowy cyrk Grand Prix. Zeszłoroczne historyczne zawody, rozegrane po raz pierwszy na Bałkanach wygrał Amerykanin Greg Hancock, który w tym sezonie pewnie zmierza po swój drugi w karierze tytuł indywidualnego mistrza świata. Rok temu świetnie jeździł również Chris Bomber Harris, który w tegorocznym sezonie prezentuje się bardzo słabo i o podobny wynik w tym roku będzie niezwykle trudno.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedWszystko na to wskazuje, że to właśnie na Millenium Stadium popularny Herbie będzie świętować w sobotnią noc swój tegoroczny złoty medal. Podobnie jak Tomasz Gollob przed rokiem na rundę przez zakończeniem cyklu. Mocny podczas chorwackiej eliminacji będzie także Antonio Lindbaeck, który wygrał tutaj półfinał eliminacji GP. Dla Polaków będą to bardzo ważne zawody. Szczególnie dla Jarka Hampela, który nie awansując do półfinału w Vojens definitywnie stracił szansę na dogonienie Grega. Małemu pozostała zatem walka w obronie drugiego miejsca na które apetyt ma też Andreas Jonsson, który traci do Polaka zaledwie osiem oczek. Łatwo aktualnemu mistrzowi Polski z całą pewnością nie będzie bowiem walka o pozostanie w cyklu robi się bardzo zacięta. A o pierwsza ósemkę walczą nadal Chris Holder, Emil Sajfutdinow, Kenneth Bjerre oraz Nicki Pedersen.

 / Fot. logo cyklu GPOstatniego słowa nie powiedzieli również Jason Crump oraz Tomasz Gollob, mający kilka punktów straty do podium. Australijczyk zajmując drugie miejsce w Vojens pokazał bowiem że nadal zamierza walczyć o jeden z medali. Forma Tomasza pozostaje jednak sporą niewiadomą, a wpływ na nią będą miały zarówno dyspozycja fizyczna mistrza jak i sprzęt jakim obecnie dysponuje. Jednak nie należy go jednoznacznie przekreślać bowiem jeśli tylko Chudy traci z ustawieniami motocykli, może powalczyć nawet o wygraną. Walka będzie tym bardziej ciekawa, ze punkty zainteresowanym będzie odebrać startujący po raz drugi z dziką kartą w tym sezonie Słoweniec Matej Zagar, który w Terenzano zaprezentował się całkiem przyzwoicie awansując do półfinału. Rezerwowymi w Gorican będą młodzi Dino Kovacic oraz Matija Duh.

Turniej o Wielką Nagrodę Chorwacji zaplanowano na sobotę na godzinę 19.00. Już teraz serdecznie zapraszamy na obszerną relacje na W24.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.