Facebook Google+ Twitter

Żużel. W sobotę startuje Grand Prix 2011!

W sobotę 30 kwietnia na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie pojawi się żużlowa elita z całego świata. GP Europy otworzy tym samym tegoroczny cykl turniejów o indywidualne mistrzostwo świata.

Tomasz Gollob / Fot. Tomasz Młynek W tegorocznym sezonie tytułu najlepszego żużlowca broni Polak Tomasz Gollob. Po zeszłorocznym wielkim sukcesie polskiego speedwaya, jakim były złoty i srebrny medal zdobyte indywidualnie oraz złoty w drużynówce, w tegorocznym sezonie apetyty kibiców, działaczy i samych zawodników na sukces są równie wielkie.

Wychowankowi bydgoskiej Polonii w zbliżających się zmaganiach o miano najlepszego jeźdźca globu na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwo. Chrapkę na ponowne znalezienie się na szczycie mają odwieczni rywale "Chudego", Jason Crump oraz Nicki Pedersen, a prezentujący coraz wyższą dyspozycję na arenie międzynarodowej Jarosław Hampel i Emil Sajfutdinow również nie zamierzają odpuszczać.

Mistrz Gollob w akcji / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Gollob podczas przygotowań poczynił wielkie inwestycje w sprzęt, nastawiając się tylko i wyłącznie na walkę w obronie pierwszego miejsca. Za zawodnikiem Stali Caleum Gorzów w tegorocznym sezonie stoi nie tylko wielkie doświadczenie i stres mniejszy niż w poprzednich edycjach, ale również wielcy sponsorzy. Przypomnijmy, że menedżer mistrza, Tomasz Gaszyński, wynegocjował rekordowy, wart milion złotych kontrakt z firmą produkującą napój energetyczny Monster Energy. Drugim bardzo ważnym sponsorem naszego sportowca jest Enea, która wyłożyła na stół prawie 900 tys. zł.

Czytaj też: Tomasz Gollob z rekordowym kontraktem!

Jarosław Hampel / Fot. Tomasz Młynek Forma naszego mistrza po słabszym początku sezonu wyraźnie z meczu na mecz wzrasta, co mogliśmy zaobserwować w ostatnim ligowym spotkaniu gorzowian z Unią Leszno. Wielką niewiadomą pozostaje natomiast obecna forma pozostałej trójki naszych reprezentantów. Zarówno Hampel, jak i Kołodziej po bardzo dobrych występach na początku sezonu w ostatnim meczu zaprezentowali się znacznie poniżej swoich możliwości. Miejmy nadzieję, z kłopotami sprzętowymi, z jakimi borykali się podczas meczu na stadionie E. Jancarza, zdołają uporać się do sobotniego wieczoru. Czwarty Rune Holta nie jest w najwyższej formie, choć w jego przypadku możemy być spokojni, gdyż Norweg z Polskim paszportem potrafi zawsze mobilizować się na zawody najwyższej rangi.

Czytaj też: Żużel. Udana inauguracja - wygrana Skorpionów nad Rekinami!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.