Facebook Google+ Twitter

Żużel. Złoto dla Harrisa czy Nichollsa? Zapowiedź British Final 2010

Już w najbliższy poniedziałek na torze zeszłorocznego drużynowego mistrza Anglii, Wilków, w Wolverhampton, zostanie rozegrany finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Tytułu sprzed roku broni Chris Bomber Harris.

Chris Harris / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Chris_Harris.jpg&filetimestamp=20090725225836Finał o indywidualne mistrzostwo Wielkiej Brytanii nazywany jest tradycyjnie "Brytyjskim finałem". Do 1974 roku w rywalizacji o tytuł mistrza Anglii uczestniczyli zawodnicy całego byłego Imperium Brytyjskiego, więc również Australijczycy i Nowozelandczycy. / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Speedway_start_1.jpg

Niegdyś British Final był jedną z etapów eliminacji do światowego jednodniowego finału o indywidualne mistrzostwo świata. Obecnie złoty medalista otrzymuje dziką kartę, która daje możliwość jednorazowego występu w Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze w Cardiff.

W tegorocznym finale do faworytów zaliczani są: obrońca mistrzowskiego tytułu, który powoli wydaje się odzyskiwać formę sprzed dwóch sezonów Chris Bomber Harris, pięciokrotny brytyjski mistrz mający bardzo dobry sezon w lidze brytyjskiej Scott Nicholls oraz zwycięzca zawodów półfinałowych i wicemistrz z zeszłego roku Edward Kennett.


Lista startowa British Final 2010:
1. Andrew Tully
2. Chris Harris
3. Oliver Allen
4. Scott Nicholls
5. James Wright
6. Jason King
7. Paul Clews
8. Edward Kennett
9. Simon Stead
10. Lewis Bridger
11. Richard Hall / Daniel King
12. Jordan Frampton
13. Ben Barker
14. Chris Schramm
15. Stuart Robson
16. Leigh Lanham

Scott Nicholls / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Scott_nicholls.jpg&filetimestamp=20070718231847Przed finałowymi zawodami w specjalnym biegu zmierzą się Daniel King i Richard Hall. Zwycięzca tego pojedynku wywalczy miejsce w finałowej szesnastce zawodów, ponieważ półfinał w Sheffield został przerwany i nie zdołano wyłonić ósmego finalisty.

Początek zawodów w poniedziałek 14 czerwca o godz. 7.30 czasu miejscowego.
Relacja w W24 wkrótce.

Źródło:www.wolverhampton-speedway.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.