Facebook Google+ Twitter

Żużel. Zwycięstwa Protasa i Hampela

W rozegranych wczoraj na torach w Opolu i Ostrowie Wielkopolskim półfinałach indywidualnych mistrzostw Polski zwyciężyli Piotr Protasiewicz oraz Jarosław Hampel. Awans do finału, który rozegrany zostanie 15 sierpnia w Lesznie, wywalczyło ośmioro czołowych zawodników obu półfinałów.

Zawody w Opolu zapowiadane były jako prawdziwe żużlowe święto dla miejscowych sympatyków speedwaya. Tak silnie obsadzonego turnieju na stadionie Kolejarza Opole jeszcze nie było. Dwa lata temu odbył się co prawda półfinał IMP z udziałem Jarosława Hampela, ale jego nazwisko nigdy tak nie elektryzowało kibiców jak osoba Tomasza Golloba.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Faworytem turnieju jest aktualny mistrz świata. O zwycięstwo zamierzali powalczyć będący w rewelacyjnej formie w tym sezonie Piotr Protasiewicz oraz obrońca złotego medalu Janusz Kołodziej. I tak też się stało, chociaż każdy z zawodników zanotował po jednym słabszym starcie, co jednak przyniosło dodatkowe emocje, bowiem na bardzo dobrze przygotowanym przez gospodarzy torze zawodnicy aż dwukrotnie poprawiali rekord toru. Najpierw po ładnej walce pomiędzy Gollobem a Skórnickim w biegu piątym zawodnik Caelum Stali uzyskał czas 60,2 co było nowym rekordem toru. Potem Patryk Dudek w siedemnastym biegu, również po walce ze Skórą , uzyskał jeszcze lepszy rezultat 60,1 i to do niego od czwartku należy aktualny rekord toru przy ulicy Wschodniej.

Bardzo dobrze na torze prezentowali się młodzieżowcy, których aż czterech uzyskało przepustkę do finału. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, trzeci był Patryk Dudek. Czwarte miejsce zajął Piotr Pawlicki, a siódmą pozycje Przemysław Pawlicki. To pokazuje że powoli następuje zmiana pokoleniowa w polskim speedwayu. Przepustki nie udało się za to zdobyć broniącemu mistrzowski tytuł Januszowi Kołodziejowi oraz Adamowi Skórnickiemu.

 / Fot. Szymon Szar W drugim półfinale w Ostrowie Wielkopolskim już nie byliśmy świadkami takich emocji. Zawody zakończyły się trumfem aktualnego wicemistrza świata Jarosława Hampela, który wyprzedził niespodzianie nominowanego na Drużynowy Puchar Świata Krzysztofa Kasprzaka oraz zawodnika Startu Gniezno Michał Szczepaniaka. Do finału awansowali również Sebastian Ułamek, Mateusz Szczepaniak, Maciej Kuciapa, Grzegorz Walasek oraz Krzysztof Jabłoński.

Lista startowa finału IMP w Lesznie (15 sierpnia):

1. Piotr Pawlicki (Stokłosa Polonia Piła)
2. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów)
3. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
4. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
5. Jarosław Hampel (Unia Leszno)
6. Mateusz Szczepaniak (Orzeł Łódź)
7. Przemysław Pawlicki (Stokłosa Polonia Piła)
8. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów)
9. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów)
10. Piotr Świderski (Betard Sparta Wrocław)
11. Michał Szczepaniak (Start Gniezno)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno)
14. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
15. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz)
16. Tomasz Gapiński (Polonia Bydgoszcz)

R1. Adam Skórnicki (Unia Leszno)
R2. Marcin Jędrzejewski (Kolejarz Opole)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.