Facebook Google+ Twitter

Żużlowa karuzela transferowa dobiegła końca

Sezon transferowy w Ekstralidze żużlowej praktycznie dobiegł końca. W większości zespołów sytuacja personalna jest już jasna. Warto więc podsumować ruchy kadrowe w poszczególnych drużynach.

Mecz Włókniarza Pabianice z Apatorem Toruń. Fot. Jakub Morkowski Dziennik ZachodniPrezesi ekstraligowych klubów zapowiadali, że chcą skompletować składy najpóźniej do połowy grudnia. Zwyczajem jest, że po okresie świąteczno-sylwestrowym pełną parą ruszają przygotowania do nowego sezonu. Zespoły wyjeżdżają na obozy kondycyjne i ostro szlifują formę. Dlatego nie dziwi fakt, że większość miejsc na transferowej karuzeli jest już pusta a wartościowych zawodników dawno już na niej nie ma.

Atlas Wrocław

W drużynie mistrzów Polski skład jest już właściwie ustalony. Brakuje tylko solidnego polskiego juniora, gdyż Mateusz Jaworski raczej nie znajdzie miejsca w meczowej szóstce. Trwają także negocjacje z klubem z Ostrowa w sprawie wypożyczenia do Atlasu Tomasza Jędrzejaka. Po rocznej przerwie wraca do zespołu Krzysztof Słaboń. Nie znalazł on zatrudnienia na kolejny sezon w drużynie Unibaxu Toruń i o miejsce w składzie będzie zapewne rywalizować z Tomaszem Gapińskim, Piotrkiem Świderskim oraz Tomkiem Jędrzejakiem.
Seniorzy: Jason Crump (Australia), Hans Andersen (Dania), Kenneth Bjerre (Dania), Krzysztof Słaboń, Piotr Świderski, Tomasz Gapiński oraz prawdopodobnie Tomasz Jędrzejak.
Juniorzy: Nicolai Klindt (Dania), Filip Sitera (Czechy), Chris Holder (Australia), Mateusz Jaworski. Przyszli: Chris Holder, Krzysztof Słaboń
Odeszli: Jarosław Hampel (Unia Leszno), Ronie Jamroży (GTŻ Grudziądz).

Włókniarz Częstochowa

Największą stratą srebrnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski było odejście do Torunia Ryana Sullivana. Australijczyk przez wiele sezonów był symbolem częstochowskich "Lwów". Postanowił jednak wrócić do zespołu, w którym rozpoczynał swoją przygodę na polskich torach żużlowych. Zawodnika z Antypodów zastąpić ma młody Szwed, Antonio Lindbaeck. Włókniarz nie ma za to problemów jeśli chodzi o obsadę miejsca dla polskiego juniora. Tutaj rywalizacja toczy się pomiędzy siedmioma zawodnikami.
Seniorzy: Lee Richardson (Wielka Brytania), Sebastian Ułamek, Sławiomir Drabik, Antonio Lindbaeck (Szwecja), Christian Hefenbrock (Niemcy), Greg Hancock (USA), Lukas Dryml (Czechy).
Juniorzy: Marcin Piekarski, Mateusz Szczepaniak, Mateusz Kowalczyk, Borys Miturski, Kamil Mistygacz, Damian Romańczuk, Sebastian Pydzik.
Przyszli: Lukas Dryml, Antonio Lindbaeck.
Odeszli: Ryan Sullivan (Unibax Toruń), Matej Zagar (Unibax Toruń).

Polonia Bydgoszcz

W bydgoskim zespole dzieje się źle. Odeszli Piotr Protasiewicz oraz Robert Kościecha, podstawowi zawodnicy w sezonie 2006. Robert Sawina ogłosił zakończenie kariery, choć działacze Polonii robią wszystko, by zawodnik reprezentował ich także w przyszłym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek będzie walczyć o utrzymanie w Ekstralidze. Seniorzy: Andreas Jonsson (Szwecja), Krystian Klecha, Rafał Okoniewski, Mariusz Staszewski. Juniorzy: Emil Sajfutdinow (Rosja), Michał Łopaczewski, Krzysztof Buczkowski, Marcin Jędrzejewski, Marcin Mazu.
Przyszli: Rafał Okoniewski
Odeszli: Piotr Protasiewicz (ZKŻ Zielona Góra), Robert Kościecha (Unibax Toruń), Robert Sawina (zakończenie kariery).

Unia Tarnów

Wiele wskazuje na to, że popularne "Jaskółki" będą jednym z głównych kandydatów do walki o medal. Do zespołu dołączyli Peter Ljung oraz Rune Holta. Wraz z Januszem Kołodziejem i Tomaszem Gollobem powinni być siłą napędową tarnowskiej drużyny.
Seniorzy: Peter Ljung (Szwecja), Tomasz Gollob, Jacek Gollob, Janusz Kołodziej, Rune Holta (Norwegia), Marcin Rempała.
Juniorzy: Maciej Ciesielski, Kamil Zieliński, Grzegorz Dzik.
Przyszli: Peter Ljung, Rune Holta.
Odeszli: Tony Rickardsson (koniec kariery), Lukas Dryml (Włókniarz Czętochowa), Scott Nicols (Marma Rzeszów), Paweł Hlib (Stal Gorzów).

Unia Leszno

Popularne "Byki" urosły w siłę za sprawą transferu Jarosława Hampela. Nie znalazł on miejsca w składzie Atlasu, gdyż w drużynie może występować jedynie dwóch zawodników z cyklu Grand Prix. Włodarze wrocławskiego klubu podpisali kontrakty z mistrzem świata Jasonem Crumpem oraz z Hansem Andersenem. Obaj jeżdżą w Grand Prix więc "Mały" musiał szukać nowego klubu. Trafił do Leszna i będzie zapewne znacznym wzmocnieniem. Czy na miarę drużynowego mistrzostwa Polski? Okaże się jesienią 2007, kiedy zakończy się sezon.
Seniorzy: Leigh Adams (Australia), Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Robert Miśkowiak.
Juniorzy: Adam Kajoch, Jurica Pavlic (Chorwacja), Robert Kasprzak, Sławomir Musielak, Damian Baliński jr., Damian Perz.
Przyszli: Jarosław Hampel, Jurica Pavlic.
Odeszli: Rafał Dobrucki (Marma Rzeszów), Mark Loram, David Howe, Norbert Kościuch (PSŻ Poznań)

Marma Polskie Folie Rzeszów

Seniorzy: Nicki Pedersen (Dania), Scott Nicols (Anglia), Rafał Dobrucki, Maciej Kuciapa, Davey Watt.
Juniorzy: Marcin Leś, Mateusz Szostek, Dawid Lampart, Andreas Messing (Szwecja).
Przyszli: Scott Nicols, Rafał Dobrucki, Davey Watt, Andreas Messing.
Odeszli: Andriej Karpov (Lotos Gdańsk), Rune Holta (Unia Tarnów), Tomasz Chrzanowski (Lotos Gdańsk).

Unibax Toruń

Wydawało się, że zadłużony toruński klub nie przystąpi do rozgrywek. Jednak sponsorem "Aniołów" został znany biznesmen, Roman Karkosik i udało się stworzyć zespół zdolny walczyć o najwyższe cele w żużlowej Ekstralidze.
Seniorzy: Ryan Sullivan (Australia), Robert Kościecha, Adrian Miedziński, Wiesław Jaguś, Ales Dryml (Czechy), Matej Zagar (Słowenia).
Juniorzy: Karol Ząbik, Damian Celmer, Tomasz Wiśniewski, Adam Wiśniewski, Damian Stachowiak.
Przyszli: Ryan Sullivan, Robert Kościecha, Matej Zagar.
Odeszli: Krzysztof Słaboń (Atlas Wrocław), Bjarne Pedersen (Lotos Gdańsk), Niels Kristian Iversen (ZKŻ Zielona Góra), Simon Stead, Mariusz Puszakowski (GTŻ Grudziądz).

ZKŻ Zielona Góra

Beniaminek Ekstraligi wzmocniony Piotrem Protasiewiczem może być pewny utrzymania. Ciężko jednak będzie zawodnikom ZKŻ-u sięgnąć w nadchodzącym sezonie po medal.
Seniorzy: Fredrik Lindgren (Szwecja), Grzegorz Walasek, Marcin Nowaczyk, Piotr Protasiewicz, Niels Kristian Iversen (Dania), Zbigniew Suchecki.
Juniorzy: Grzegorz Zengota, Przemysław Zarzycki, Kevin Woelbert (Niemcy), Adam Kulczyński, Paweł Gwóźdź, Janusz Baniak.
Przyszli: Piotr Protasiewicz, Niels Kristian Iversen.
Odeszli: Billy Hamill, Rafał Okoniewski (Polonia Bydgoszcz), Kai Laukkanen, Mariusz Staszewski, Alan Marcinkowski, Daniel Davidsson, Jonas Davidsson.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.