Facebook Google+ Twitter

Żużlowcy Lotosu Wybrzeża walczą z kontuzjami

Żużlowcom Lotosu Wybrzeża Gdańsk jak na razie los nie sprzyja. Z powodu załamania pogody odwołane zostały dwa weekendowe sparingi ze Startem Gniezno. Co gorsze, czołowi gdańscy jeźdźcy borykają się z bardziej lub mniej poważnymi kontuzjami.

Wciąż nie wiadomo, czy na inaugurację sezonu na tor przy Długich Ogrodach wyjedzie Piotr Świderski, który wciąż nie jest w stanie wyprostować kolana. Prawdopodobnie 9 kwietnia w meczu z Marmą Rzeszów trener Stanisław Chomski zastosuje tzw. zastępstwo zawodnika. Wówczas za Piotrka pojadą inni koledzy z drużyny, objeżdżając po dodatkowym biegu.

Podczas przedsezonowego sparingu w Gorzowie Wielkopolskim kontuzji doznał także Thomas Jonasson. Początkowo podejrzewano złamanie kości nadgarstka, na szczęście skończyło się na zbitej okostnej kości śródręcza. Na silne bóle biodra skarży się podstawowy junior Lotosu Krystian Pieszczek. Urazu nabawił się podczas meczu sparingowego w Grudziądzu.

Zarówno Jonasson, jak i Pieszczek, poddawani są zabiegom rehabilitacyjnym i na inaugurację sezonu powinni być w pełni sił.

O dużym szczęściu może mówić lider gdańskiego zespołu Nicki Pedersen. Podczas pierwszych tegorocznych zawodów z cyklu Grand Prix w Nowej Zelandii Duńczyk został w 16. biegu podcięty przez Emila Sajfutdinowa i upadł na tor. Tylko dzięki refleksowi i opanowaniu jadącego za nimi Grega Hacocka nie doszło do tragedii. Amerykanin, widząc leżącego przed kołami swojego motocykla Pedersena, zamknął gaz i zdołał go ominąć. Ostatecznie po turnieju GP Nicki narzeka jedynie na stłuczoną stopę.

Cieszyć może fakt, że podczas finału sobotnich zawodów w Nowej Zelandii Pedersen minął metę przed liderem Rzeszowian Jasonem Crumpem. A jak będzie w ENEA Ekstralidze okaże się już w lany poniedziałek na gdańskim torze przy Długich Ogrodach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.