Facebook Google+ Twitter

Żużlowcy z wizytą w szkole w Koronowie

Żużlowcy Polonii Bydgoszcz odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Szymon Woźniak, Mikołaj Curyło i Karol Jóźwik oraz miniżużlowcy Patryk Rydlewski i Szymon Frątczak prezentowali sprzęt i odpowiadali na wszystkie pytania.

 / Fot. Magdalena MendelŚrodowe przedpołudnie (29.02.2012) było pełne atrakcji dla uczniów koronowskiej podstawówki. Mieli oni okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda motor, na którym ścigają się młodsi i starsi żużlowcy. Wszelkie wątpliwości wyjaśniał obecny trener młodzieżowców Jacek Woźniak.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani sportem żużlowym. Zadawali młodym żużlowcom wiele pytań dotyczących treningu, sukcesów, czy kontuzji, które można odnieść w czasie uprawiania "czarnego sportu". Zawodnicy chętnie dzielili się z młodszymi kolegami swoją wiedzą i ochoczo prezentowali motocykle, kaski i inne atrybuty żużlowca. Szymon Frątczak opowiadał o motorze, na którym startuje na mniejszym torze, a Szymon Woźniak porównał go z tym, na którym jeździ w speedwayu.

 / Fot. Magdalena Mendel, materiały prasoweDzieci czekały najbardziej na ostatnią część spotkania, podczas której przymierzały kevlary, kaski i inne elementy stroju żużlowca. Na koniec każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf przyszłych gwiazd speedwaya.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.