51333 miejsce

Żużlowe Grand Prix: Crump dominator

W rozegranym w sobotę Grand Prix Włoch na żużlu wygrał Australijczyk Jason Crump. Mistrzostwo świata ma na wyciągnięcie ręki. Polacy zaprezentowali się słabo.

We włoskim Lonigo rezegrano szósty w tym sezonie turniej GP. Crump wygrał po raz czwarty, w dwóch innych zawodach zajmował drugie miejsce. Jego przewaga nad drugim Gregiem Hancockiem wynosi 57 punktów. Australijczyk może być prawie pewny swojego drugiego tytułu mistrzowskiego.

Crump dominuje nie tylko w GP, ale również w ligach. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem w Polsce i w Anglii. W szwedzkiej lidze Elitserien jechał tylko w dwóch spotkaniach; jego średnia też jest bardzo wysoka. Ten sezon należy do Australijczyka.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Anglik Scott Nicholls, trzecie Duńczyk Hans Andersen, a czwarte Australijczyk Leigh Adams. Dla Andersena były to dopiero drugie zawody w tym sezonie. Ubiegły rok nie był dla niego zbyt pomyślny i BSI (Benfield Sports International) nie zaprosiła go do udziału w GP. Jednak tegoroczny sezon jest świetny w wykonaniu Duńczyka. Wygrał Grand Prix Danii, a w Lonigo zastępował Tony'ego Rickardssona i zajął trzecie miejsce. Gdyby Andersen startował we wszystkich turniejach miałby spore szanse na medal.

Niestety, Polacy ponownie zaprezentowali się słabo. Gollob był 10., Hampel 13., a Protasiewicz wyprzedzając jedynie Włocha Mattie Carpanese, zajął 15 miejsce. Szanse Golloba na brązowy medal maleją. Do trzeciego Nicki Pedersena ma 12 punktów straty. Kolejny turniej odbędzie się w szwedzkiej Malilli. Tomasz Gollob był we włoskim Lonigo 10. Fot. Gazeta Wrocławska