Żużlowe MŚ – Sajfutdinow po raz drugi

Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał trzecią eliminację Żużlowych Mistrzostw Świata – Grand Prix Szwecji. To jego drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Grand Prix Szwecji rozegrano w Goeteborgu. Wystartowało w nim 4 Polaków: Tomasz Gollob, Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek i Rune Holta. Najlepiej spisał się ostatni z wymienionych. Holta zdołał awansować do półfinału, a ostatecznie zajął 6 miejsce. Pozostali uplasowali się tuż poza półfinałową czołówką i zajęli miejsca od 9 do 11.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł 19 letni Emil Sajfutdinow. Mistrz Świata Juniorów, debiutujący w Grand Prix w tym sezonie, pokonał w finale Jensona Crumpa, Nickiego Pedersena i Antonio Lindbeacka.
W ostatnim biegu nie obyło się jednak bez zgrzytów. Na jednej z prostych Nicki Pedersen wyprzedził Sajfudinowa, który uderzył w motocykl Duńczyka i upadł na tor. Polski sędzia zadecydował, że była to wina Pedersena i wykluczył go z wyścigu. Według wielu była to błędna decyzja.

Dzięki dzisiejszemu wynikowi Rosjanin awansował na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Prowadzi w niej Jason Crump, który ma 6 punktów przewagi nad dzisiejszym zwycięzcą. Tomasz Gollob spadł na szóste miejsce.

Kolejne Grand Prix odbędzie się w Danii, na torze w Kopenhadze.