Facebook Google+ Twitter

Żużlowiec Janusz Kołodziej nadal w Unii Tarnów

Janusz Kołodziej w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentował barwy „Jaskółek”. Wielokrotny medalista mistrzostw kraju podpisał dziś roczny kontrakt z Unią Tarnów.

Dziś w Tarnowie w restauracji Pasaż odbyła się konferencja prasowa, podczas której Janusz Kołodziej podpisał kontrakt z Unią Tarnów. Kołodziej miał także kilka innych propozycji. Szczególnie zainteresowany pozyskaniem wychowanka Unii Tarnów był Włókniarz Częstochowa. Jednak Janusz Kołodziej już dziewiąty sezon z rzędu będzie występował z Jaskółką na plastronie.

- Jestem zadowolony z kontaktu jaki dziś podpisałem. Przyznam, że nie wierzyłem, że uda się podpisać umowę na starty w Unii Tarnów. Było w Unii bardzo źle, a ja byłem praktycznie jedną nogą byłem w innym klubie [Włókniarz – przyp. red.]. Teraz czeka mnie przygotowanie do kolejnego sezonu. Chcę jak najlepiej przygotować się do niego, abym mógł zdobywać jak najwięcej punktów. Dlatego postanowiłem, że na początku sezonu będę jeździł w lidze polskiej oraz w szwedzkiej, bo w minionym roku było tego za wiele [liga polska, szwedzka i brytyjska – przyp. red.] i nie miałem czasu dobrze przygotować sprzętu. Myślę, że Unia będzie miała skład, który pozwoli powalczyć o dobrą lokatę w tabeli, a nie tylko o utrzymanie.

Na konferencji był także obecny prezes Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Paweł Pawłowski. - Cieszę się bardzo, że Janusz Kołodziej podpisał kontrakt z naszym zespołem na kolejny rok. Mamy nadzieję, że będzie on dzielnie bronił barw naszej drużyny, wspomagał cały zespół swoimi radami oraz służył pomocą młodszym zawodnikom. Janusz wykazał duże przywiązanie do klubu Unii Tarnów, za co należy się mu najwyższe uznanie. Januszowi, życzę zaś samych sukcesów w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie.

Prezes Unii Tarnów dziękował również prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale za zaangażowanie i pomoc w podpisaniu umowy z Zakładami Azotowymi. - Prezydent miał również wielki udział w podpisaniu kolejnej umowy sponsorskiej. Na tą chwilę nie mogę zdradzić nazwy tej firmy, ale zostanie ona podana do publicznej wiadomości w następnym tygodniu - powiedział Pawłowski.

Unia Tarnów w zeszłym sezonie zakończyła rozgrywki żużlowej Ekstraligi dopiero na szóstym miejscu. Po słabym sezonie planowane są wzmocnienia. Trwają również rozmowy z innymi zawodnikami, którzy mają stanowić trzon drużyny w kolejnym sezonie. Kolejnym żużlowcem, który już wkrótce ma przedłużyć kontrakt z tarnowskim klubem jest aktualny mistrz Polski Rune Holta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.