Facebook Google+ Twitter

Żużlowy mistrz świata, Per Jonsson, ma swoją ulicę w Toruniu

Współautorzy: Patryk Młynek

Żużlowy mistrz świata z 1990 roku, Per Jonsson, ma swoja ulicę w Toruniu. Z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Sportu Żużlowego "Krzyżacy" z Torunia drogę prowadzącą od Szosy Bydgoskiej do toruńskiej Motoareny nazwano jego imieniem.

Ulica pera Jonssona w Toruniu / Fot. Fot. Patryk MłynekDziś w Toruniu o godz. 14.30 nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Pera Jonssona. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili toruńscy kibice sportu żużlowego, którzy przeprowadzili także zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały. / Fot. Fot. Patryk Młynek

Rada Miasta Torunia uchwałą z dnia 21 stycznia 2010 r. przychyliła się do wniosku kibiców i podjęła decyzję, która stała się precedensem. Jeszcze nigdy w Polsce nie nazwano ulicy imieniem i nazwiskiem żyjącego sportowca. Per Jonsson dziękuje kibicom, Radzie Miasta Torunia i Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu / Fot. Fot. Patryk Młynek

Per Jonsson to były zawodnik Klubu Sportowego Apator Toruń, który 26 czerwca 1994 r. podczas zawodów w Bydgoszczy uległ poważnemu wypadkowi na torze.

Po tym tragicznym wydarzeniu Per Jonsson został sparaliżowany i do dzisiaj porusza się na wózku inwalidzkim. Nie rozstał się jednak ze sportem żużlowym i z powodzeniem trenuje młodych zawodników w szwedzkim klubie Bajen Speedway Sztokholm.

Wypadek Pera Jonssona

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Adamie. W Toruniu nawet na mieszkańców potocznie mówi się Krzyżacy. Ps. Kopernik przecież była kobietą :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie L.... Jeżeli stawia Pan 1* to wypadałoby jakoś to uzasadnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Fajnie, że go uhonorowano.

Inna sprawa. nie rozumiem jak stowarzyszenie kibiców polskiego klubu może się nazywać "Krzyżacy"!!! Taka nazwa mi jako Polakowi trochę przeszkadza. Nie było polskich nazw i symboli? Nie można było nazwać stowarzyszenia np. Kopernicy? A tak to polskie stowarzyszenie wychwala niemieckich żołnierzy, niemieckość i Niemcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.