Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10838 miejsce

Zwabili wilki naśladując ich wycie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-26 16:34

Pracownicy parków narodowych mają różne sposoby na policzenie zwierząt mieszkających na danym terenie chronionym. Przyrodnicy Babiogórskiego Parku Narodowego, dołączyli do bogatego repertuaru kolejną metodę. Zwabili wilki na wycie.

fot. Dzinnik Zachodni – O metodzie wabienia wilków głosem słyszeliśmy od dawna. Poznaliśmy ją dwa lata temu w Tatrach, podczas wieczornego nasłuchu w górach. Postanowiliśmy, że przetestujemy ją w Beskidach. Rok temu się nie udało. Teraz poszliśmy w teren wspólnie z kolegami z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Naśladowanie wycia wilka nie było rzeczą łatwą, ale wilki odpowiedziały na nasz zew. Były to zarówno odgłosy wydawane przez dorosłych osobników, jak i skomlenia i piski autorstwa młodych. W praktyce oznacza to, że jedna z dwóch żyjących w rejonie Babiej Góry wilczych watah ma potomstwo. Potwierdziło się, że wilki są dalej aktywne w naszym rejonie – mówi Barbara Drożdż z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Zdaniem przyrodników, taka metoda stanowi doskonałe uzupełnienie prowadzonych przez cały rok obserwacji i tropień. W rejonie Babiej Góry krzyżują się strefy wpływów dwóch wilczych watah. Jedna mieszka od strony Orawy, druga żyje bardziej w stronę Pilska. W parku narodowym pod Babią Górą żyje łącznie 4500 gatunków zwierząt, z których 4000 to bezkręgowce. Można tu spotkać oprócz wilków, rysie, czasami niedźwiedzie oraz wiele gatunków ptaków, między innymi dzięcioły i puchacze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Patrycja K.
  • Patrycja K.
  • 27.05.2011 18:14

To musiało być dopiero doświadczenie naśladować głos tego wspaniałego zwierzęcia i w dodatku dostać jeszcze od watahy odpowiedz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie coś o zwierzętach.W tym czuję się mocny.To ci dopiero przygoda zobaczyć wilka w naturalnym środowisku.Wspaniale ,chciałbym tam być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez takie.. wywoływanie wilka z lasu można narobić sobie.. ambarasu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.