Facebook Google+ Twitter

Zwiastun "Powstania Warszawskiego" z dialogami do obejrzenia w internecie [WIDEO]

Zwiastun filmu pt. "Powstanie Warszawskie" pojawił się w internecie. Tym razem usłyszymy fragmenty dialogów. Premiera obrazu odbędzie się 9 maja.

 / Fot. materiały prasowe"Powstanie Warszawskie" to film jedyny w swoim rodzaju, bo zmontowany z oryginalnego i pokolorowanego materiału dokumentalnego w ten sposób, by tworzył fabułę.

Twórcami dokumentu byli żołnierze Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Związki Walki Zbrojnej Armii Krajowej. Zachowały się 122 kasety taśmy filmowej, która dokumentuje powstanie.

Bohaterami produkcji są dwaj bracia, którzy mają zamiar sfilmować wojnę. Ta okazuje się przerażająca, a reportażyści znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z biegam czasu uświadamiają sobie, że ich praca to służba zachowania pamięci o powstaniu i jego bohaterach.

Autorem scenariusza są: Joanna Pawluśkiewicz, Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego) i Piotr C. Śliwowski. Głosu bohaterom udzielają m.in. Michał Żurawski, Maciej Nawrocki i Mirosław Zbrojewicz. Muzykę napisał Bartosz Chajdecki znany choćby ze ścieżki dźwiękowej do seriali "Czas honoru".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widziałam zwiastun w TVN. Niesamowite! Pokolorowane jakaś nowoczesna techniką zdjęcia, dialogi odczytane w dużej części z ust autentycznych postaci...nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe. Film nakręcony "wczoraj"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.