Facebook Google+ Twitter

Związek Górnośląski dla chorych na autyzm

Związek Górnośląski włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzisiaj po zmroku siedziba organizacji w Katowicach przy ul. Stalmacha 17 została podświetlona na niebiesko.

 / Fot. Grzegorz Franki

- Związek Górnośląski to kilkudziesięciotysięczna rodzina, którą stanowią nasi członkowie, sympatycy i ich bliscy. Jak w każdej familii, tak i w naszej, przytrafiają się choroby czy niepełnosprawność, a jedno z największych i najaktywniejszych kół naszej organizacji to Bractwo Osób Niepełnosprawnych. Włączenie się w akcję „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” jest więc dla nas czymś naturalnym, bo dziś Związek Górnośląski, oprócz kultywowania tradycji, pragnie być blisko problemów, które dotykają mieszkańców naszego regionu – mówi prezes ZG Marek Sobczyk.

- To wyjątkowe przedsięwzięcie w dwudziestopięcioletniej historii związku, ale podświetlenie elewacji zabytkowej willi to nie jedyne działanie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – dodaje Grzegorz Franki, rzecznik prasowy ZG. - W ramach akcji członkowie stowarzyszenia otrzymają maile i sms-y z informacjami o tym, czym jest autyzm. Na swoim profilu fejsubkowym Związek Górnośląski będzie promował wiedzę o tej chorobie oraz jak zachowywać się wobec osób nią dotkniętych.

Sekretarz Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, a jednocześnie członek katowickiego koła ZG, poseł Marek Plura tak komentuje: - Cieszę się, że Związek Górnośląski, który ma przecież charakter regionalny, a działalność na rzecz osób niepełnosprawnych nie jest jego domeną, włącza się w tę akcję. Tu, na Śląsku, żyjemy w społeczeństwie zintegrowanym i dobrze, że 2 kwietnia na niebiesko zapalą się nie tylko budynki państwowe czy samorządowe, ale także siedziba jednej z największych organizacji społecznych. Taka postawa wypełnia zapisy Karty Praw Osób z Autyzmem, którą Sejm uchwalił w ubiegłym roku.

W środę o godzinie 21 członkowie Związku Górnośląskiego zgromadzą się przed swoją „niebieską” siedzibą na krótkiej modlitwie i chwili refleksji, bo 2 kwietnia to także 9. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.