Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34068 miejsce

Związek Polaków na Białorusi chce legalizacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 22:19

Związek Polaków na Białorusi będzie podejmować wszelkie starania o legalizację przez białoruskie władze. Polacy, którzy spotkali się w Mińsku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uważają, że jest to jedno z najważniejszych zadań ich związku.

Podczas spotkania o legalizacji polonijnej organizacji mówili zarówno nasi rodacy mieszkający na Białorusi, jak i przedstawiciele polskich władz. Senator Bronisław Korfanty z senackiej komisji do spraw kontaktów z Polakami za granicą powiedział Polskiemu Radiu, że należy oczekiwać ocieplenia atmosfery wokół Związku Polaków ze strony białoruskich władz.

Składając życzenia naszym rodakom radca polskiej ambasady w Mińsku, minister Tomasz Klimański, życzył wszystkim Polakom na Białorusi „cudu odrodzenia".

Polskie władze współpracują i wspierają Związek, którym kieruje Andżelika Borys. Organizacji tej nie uznają białoruskie władze, które w 2005 roku, pod kontrolą służb specjalnych, wybrały na szefa Związku Polaków Józefa Łucznika i tylko tę organizację uznają za legalną. Związku Łucznika nie uznaje z kolei Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chceć - to zawsze móc, trzeba z tym się liczyć! Upór jest często drogą donikąd. Kto lubi płynąć pod prąd - pstrąg, ryba szlachetna i bardzo smaczna... i co tu jest nie jasne?

Dwie organizację o tej samej nazwie - któż by to zakceptował ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.