Facebook Google+ Twitter

Związek Pracodawców Klastry Polskie w INDIACH

W dniach 23-25 września 2013 roku w Bombaju w Indiach odbędzie się szczyt Global Economic Summit (GES) z mottem przewodnim "Klastry na świecie: perspektywy z wielu krajów" oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie w panelu konferencji.

3th GES 2013 / Fot. materiały organizatorówW dzisiejszym zglobalizowanym świecie wszystkie państwa prezentują wspólne zainteresowanie rozwojem gospodarczym. Mimo ogromnej różnorodności w ich aspektach geograficznych, politycznych i społecznych, jednym z częstych motywów wiążących wszystkie narody jest rozwój klastrów. Z tego powodu motto przewodnie III-go Global Economic Summit (GES) brzmi: "Klastry na świecie: perspektywy z wielu krajów". Przez trzy dni szczytu zostaną prezentowane możliwości klastrów z różnych państw, uczestnicy z całego świata zaangażują się w dialog, będą prezentować własne doświadczenia i poszukiwać wspólnych interesów. GES udowodni jaka jest prawdziwa wartość klastrów w zglobalizowanej gospodarce.

Global Economic Summit to coroczne forum organizowane przez All India Association of Industries (AIAI) i World Trade Centre (WTC) w Bombaju. Szczyt jest platformą dla instytucji rządowych, specjalistów, przedsiębiorców, instytucji, ekspertów i zainteresowanych stron do wymiany poglądów, prezentacji najlepszych praktyk, uczenia się nowych technologii i innowacji, rozwijania sieci biznesowych oraz partnerstw. Summit zapewnia wyjątkową okazję do interakcji między uczestnikami z całego świata.

World Trade Centre w Bombaju / Fot. archiwum Menu GroupGłówny cel III-go GES to stanie się źródłem cennych rad i praktycznych narzędzi, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na rozwój klastrów. Podczas wszystkich paneli wybitni eksperci z Indii i zagranicy będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Tegoroczny szczyt ma na celu doradzanie i zainspirowanie uczestników do przyjęcia praktycznego i strategicznego podejście do różnych rozwiązań - czynników i procesów, przez które klastry rozwijają się i ewoluują. Dodatkowo, GES będzie obejmował warsztaty i prezentacje klastrów ułatwiające nawiązywanie międzynarodowej współpracy.

Sesje konferencji będą dotyczyć kwestii, które zawierają aspekty w ujęciu makro: polityki, finansów, marketingu, technologii i innowacji. Na początku omówiony zostanie rozwoju klastrów w XI wieku. Aby zrozumieć znaczenie klastrów w nowej erze gospodarczej, decydenci i eksperci z wielu krajów świata będą dzielić swoje poglądy i przedstawiać obecne możliwości i obierane strategie budowania potencjału, wzrostu regionalnego, tworzenia miejsc pracy oraz podnoszenia poziomu technologii.

Krzysztof Krystowski, Prezes Związków Pracodawców Klastry Polskie będzie prelegentem na światowym szczycie GES 2013 poświęconym w tym roku klastrom / Fot. Krzysztof M. RatschkaKlastry na całym świecie ewoluują poprzez innowacje i postęp technologiczny. W sali centralnej WTC podczas III Global Economic Summit odbędzie się panel poświęcony istocie klastrów w budowaniu konkurencyjności poprzez innowacje, w którym jednym z prelegentów będzie Krzysztof Krystowski, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie i Prezes Polskiego Holdingu Obronnego. Do udziału w wydarzeniu zaproszony został również Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes ZPKP.

Przedstawiciele regionów Indii i międzynarodowi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami oraz przestawią poglądy co do strategii skutecznych klastrów. Możliwości współpracy zostaną dogłębnie przeanalizowane przez co przewidywać można nawiązanie wielu kontaktów biznesowych.

Nowe tendencje w klastrach i mapa przyszłości to jedna z sesji dyskusyjnych konferencji. Światowi eksperci podzielą się pojawiających się tendencjami i modelami biznesowymi klastrów o szczególnym znaczeniu dla krajów rozwijających się. Uczestnicy zbadają także perspektywy partnerstwa.

GES / Fot. materiały organizatorówSzczyt będzie zawierał w sobie także część warsztatową. Menedżerowie klastrów, decydenci, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji zaangażowych w klastrach będą prezentować i omawiać najlepsze praktyki i własne doświadczenia na temat tego w jaki sposób klastry ewoluowały i przedstawią sposoby osiągnięcia doskonałości w zarządzaniu klastrami.

Szczyt nie byłby kompletny bez spotkań B2B. Zostały one zaplanowane między członkami klastrów w celu ułatwienia współpracy gospodarczej klastrów z ponad 40 światowych regionów gospodarczych uczestniczących w szczycie. Zapewnią one doskonały grunt dla spotkań i następnie nawiązywania współpracy.

Aby budować relacje biznesowe należy określić możliwości przyszłych partnerstw w zakresie marketingu, technologii, innowacji, finansów, rozwoju umiejętności i handlu. Global Economic Summit będzie do tego doskonałymi miejscem.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.