Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4652 miejsce

Związek starszej osoby z dużo młodszą jest nieprzyzwoity

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-21 12:37

Gdy kobieta ma 40 lat, a jej partner jest 20 lat młodszy, to raczej młodziak szuka sobie nauczycielki seksu i "mamuśki". Jeszcze gorzej, gdy 35-letni facet wybiera np. 19-latkę.

fot. Agnieszka Łuczakowska, DZ Ludzie łączą się w różne związki. Biała niewiasta spotykająca się z Afroamerykaninem, Niemiec kochający Żydówkę czy Polak biorący za żonę Chinkę to dziś żadna sensacja. O ile oboje są w przybliżonym wieku.

Gorzej, gdy 35-letni facet wybiera np. 19-latkę. Taki człowiek to zakompleksiony typ, który nigdy nie miał autorytetu wśród rówieśników i szuka go wśród o wiele młodszych kobiet. Dzięki nim czuje się dorosły, ma wrażenie, że zna się na życiu i seksie jak nikt.

Starsza kobieta i starszy mężczyzna, spotykając się z dużo młodszymi od siebie, popełniają czyn obrzydliwy. Przy 35-letnim facecie, 19-latka czuje się emocjonalnie o wiele mniej rozwinięta, niż przy swoim rówieśniku. Młoda dziewczyna często nie może odnaleźć dobrych relacji z ludźmi płci przeciwnej w swoim wieku. Dlatego szuka starszego, zamiast uczyć się szukać wspólnego języka z młodymi.

Jednak mający problemy emocjonalne 35-latek, szybciej zbałamuci młodą niewiastę, niż jego dziesięć lat młodszy kolega. Tak samo uczyni 40 letnia kobieta, która weźmie w swe ramiona 20 latka – będzie bowiem odważniejsza od potencjalnej konkurentki w jego wieku.

Kiedy wszyscy dowiedzą się już o kontrowersyjnym związku, młodą osobę czeka napiętnowanie przez rodzinę i odrzucenie przez środowisko. Nikt nie chce zadawać się z osobą, która przyszłaby na imprezę z 35-letnim facetem.

Nie wierzę we wspaniałe uczucie, łączące takich partnerów. Są oczywiście małżeństwa z tak dużą różnicą wieku, jednak myślę, że jest to bardziej przyzwyczajenie niż ogromna miłość. Ludzie powinni, wybierając partnerów, kierować się ich wiekiem, aby wspólnie dorastać, aby razem uczyć się rozwiązywania życiowych problemów oraz w podobny sposób podchodzić do życia.

Związek pokoleniowy to raczej przyjaźń. Dwudziestoletni chłopak w końcu dojrzeje do decyzji o założeniu rodziny i dziecka. Czy zapewni mu to 40-letnia kobieta? Nie – jest już na to za stara i będzie ryzyko, że dziecko urodzi się chore. Podobnie w przypadku młodszej kobiety – do końca życia będzie żyła ze świadomością, że najlepsze lata swego życia spędziła z tatą, a nie miłością, której szukała.

Nie przekraczajmy więc moralnych granic. Pamiętajmy, że każdy ma uczucia i można wyrządzić krzywdę, lecząc jedynie własne kompleksy.


Komentarze (167):

Sortuj komentarze:

stelina
  • stelina
  • 02.05.2012 11:27

Zapomnieliście o miłości a o tym warto pamiętać Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
robert.p
  • robert.p
  • 29.04.2012 23:34

Co za pajac-moralista to pisał? Sądzę, że jest to zakompleksiony koleś który nie potrafi opanować lęku czy może ma stracha przed znajomością z dużo młodszą kobietą. Mam 48 lat i poznałem wspaniałą 26 latkę i była to głównie moja inicjatywa. Nie powiem, że przyszło mi to łatwo bo przecież jej ojciec jest moim rówieśnikiem ale się przełamalem i zaczczęliśmy się ze sobą spotykać. Zaznaczam, że nie jest to związek "sponsorski" bo ona nie potrzebuje kolesia z wypchanym portfelem który będzie ją utrzymywał. Pracuje i radzi sobie sama. I idzie jej to doskonale jak na jej wiek. A ja też nie szukałem panienki tylko "do łóżka" i rozrywki. Póki co związek się rozwija i jest nam ze sobą dobrze. Powiem szczerze, że dopiero przy niej na nowo odżyłem i zacząłem czuć się młodo. Przełamałem w końcu kryzys wieku średniego. Mam znajomych którzy (może nie wszyscy) akceptują mój wyczyn i są pełni podziwu, że w moim wieku byłem w stanie "wyrwać" 26-kę. A co powiedzą przyzwoitki i wykładowcy moralności? to mnie już najmniej interesuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
treker
  • treker
  • 02.04.2012 00:25

Autorze kochanieńki,masz jakiś kompleks na tle 35-latków.Czyżby takowy kiedyś Cię uwiódł?Zasmuca mnie stan twego umysłu.Oczywiście,35-latkowie są zakompleksieni a 26-latkowie wcale.Gratuluję.Dowodzisz swym przykładem że po lobotomii można coś spłodzić i opublikować nawet jeśli to stek kompletnych bzdur

Komentarz został ukrytyrozwiń
Isia
  • Isia
  • 16.03.2012 16:43

Bzdury milosc nie pyta o wiek ja mam meza ponad 30 lat starszego i nie wymienilabym go na zadnego innego!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jbs
  • jbs
  • 15.03.2012 10:53

Jestem strasznie zbulwersowana tym co przeczytalam. Autor nie ma zielonego pojecia i radze udac mu sie najpierw na jakis wywiad srodowiskowy a nie pierdzielic glupoty. Zenada!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
  • Ola
  • 19.12.2011 20:07

bzdura...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ale bzdury!!
  • ale bzdury!!
  • 06.12.2011 13:32

Oczywiste jest ludzie mogą mieć jakieś problemy w relacjach międzyludzkich ale ocenianie w tak jednoznaczny i krytyczny piętnowanie sposób jest oznaką problemu ale autora. Wiek nie ma znaczenia w konfrontacji z prawdziwym uczuciem. Każdy ma prawo kochać. Miłość to nie lista jakiś postulatów czy warunków. Nie można jej sprawdzić i powiedzieć ok kocham Cię bo tak mi wyszło w ankiecie albo że nie możemy być razem bo masz o 1 rok i 4 miesiące za dużo albo za mało. Albo jesteś za wysoki/a o 4 centymetry. Do miłości trzeba dojrzeć. Jedni znajdą miłość już wieku 17 czy 19 lat inni potrzebują więcej czasu. (Mówię tu z zdrowych relacjach a nie o jakiś pseudo wyjątkach które autor uznał za regułę !!!!) ten artykuł to Absurd !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
alex
  • alex
  • 29.06.2011 17:56

moim zdaniem autor tego tekstu nie ma racji. w miłości trzeba kierować się sercem, a ono nie zwraca uwagi na wiek. są może pewne granice dobrego smaku, ale ja osobiście i tak szanuję wszystkie związki. sama może nie chciałabym związać się z dużo starszym facetem, ale mówię tu o różnicy o wiele większej niż te 20 lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
mariusz77
  • mariusz77
  • 20.06.2011 14:28

Popieram autora.a ty jatylkoty to albo na kase poleciałaś lub nie mogłaś sobie poradzić pomyśl cco będzie z tym dziadkiem za 5 lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
mad
  • mad
  • 14.05.2011 01:23

Każdy ma swoje zdanie, ale nie każdy je powinien wyrażać publicznie . Autor tego tekstu powinien zamknąć swoją buźkę i nie dotykać klawiatury.